Bublanina s jahodami: Výborný letní moučník

Luxusní bublanina s jahodami, která je nadýchaná a vláčná zároveň. Přemýšlíte co dobrého upéct? Vsaďte na sezónní ovoce. V následujícím video receptu najdete postup, jak si ji připravit.

Bublanina. Bublanina s jahodami. Bublanina recept. Luxusní bublanina. Ovocná bublanina. Jahodová bublanina. Výborná jahodová bublanina. Piškotová jahodová bublanina. Nejlepší bublanina s jahodami. Nejchutnější bublanina. Jahodová bublanina s tvarohem. Tvarohová bublanina. Luxusní bublanina s tvarohem. Luxusní tvarohová bublanina. Výborná piškotová bublanina. Luxusní jahodová bublanina. Nadýchaná bublanina. Jemná bublanina. Piškotová bublanina s jahodami. Babiččina bublanina. Vláčná bublanina. Nadýchaná bublanina s jahodami. Jahodová hrníčková bublanina. Hrníčková bublanina s jahodami. Jahodová bublanina hrníčkový recept. Recept na jahodovou bublaninu. Jahodová bublanina piškotová. Nejlepší jahodová bublanina. Hrníčková jahodová bublanina. Bublanina z jahod. Bublanina s ovocem. Hrníčková bublanina. Hrnková bublanina. Piškotová bublanina. Domácí recept. Jahodový koláč. Jahody. Koláč s jahodami.
Luxusní bublanina s jahodami

Jahody

Jahody patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Mají lahodnou chuť a aroma. Jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek a lehce stravitelné vlákniny. Jahody můžeme zpracovávat v teplé i studené kuchyni. Skvěle se hodí na přípravu ovocných knedlíků, moučníků i nepečených dezertů. Velmi chutná je domácí jahodová marmeláda. Bez problému si je můžeme také zamrazit. Pokud nemáme jahody na své zahradě, můžeme navštívit nejbližší jahodovou plantáž.

Recept na bublaninu

Výborný recept na bublaninu s jahodami a tvarohem. Nadýchaný moučník, který můžeme péct v různých obměnách, pokaždé s jiným ovocem (i kompotovaným či mraženým) dle sezóny.

Na našem webu najdete i další výborné a vyzkoušené recepty na bublaninu.

Suroviny

Těsto

 • 3 vejce
 • 120 g cukru krupice
 • 100 ml rostlinného oleje
 • 70 ml mléka
 • 200 g hl. mouky
 • 10 g prášku do pečiva
 • 1 vanilkový cukr
 • špetka soli

Náplň

 • 250 g tvarohu
 • 30 g cukru krupice
 • 15 g kukuřičného škrobu
 • 1 vejce
 • cca 20 ks jahod
 • lžíce hrubé mouky

Formy

Formu na bublaninu vyložíme pečícím papírem nebo ji vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.

Příprava těsta

Celá vejce vyšleháme s cukrem do pěny. Postupně po troškách přidáváme olej, mléko a stále šleháme. Mouku promícháme s práškem do pečiva a vmícháme ji do těsta. Nakonec přimícháme špetku soli. Hotové těsto vlijeme do připravené formy.

Příprava náplně

Vyšleháme tvaroh, vejce, cukr a kukuřičný škrob. Směsí naplníme cukrářský sáček. Odstřihneme roh a směs naneseme na těsto. Na závěr ještě lehce promícháme vidličkou.

Ovoce

Menší jahody necháme celé, velké překrojíme. Poprášíme je hrubou moukou a lehce promícháme, nepropadnou se pak hluboko do těsta. Rovnoměrně je nasypeme na připravené těsto. Bublaninu můžeme péct nejen s jahodami, ale i s jiným sezónním ovocem, které máme zrovna k dispozici.

Pečení

Bublaninu pečeme v troubě vyhřáté na 180° cca 40 – 45 minut dozlatova. Hotový koláč vyzkoušíme špejlí. Forma má velikost 23 x 23 cm.

Jahodová bublanina s tvarohem. Tvarohová bublanina. Luxusní bublanina s tvarohem. Luxusní tvarohová bublanina. Výborná jahodová bublanina. Bublanina. Bublanina recept. Luxusní bublanina. Ovocná bublanina. Jahodová bublanina. Piškotová jahodová bublanina. Nejlepší bublanina s jahodami. Nejchutnější bublanina. Výborná piškotová bublanina. Luxusní jahodová bublanina. Nadýchaná bublanina. Jemná bublanina. Piškotová bublanina s jahodami. Babiččina bublanina. Vláčná bublanina. Nadýchaná bublanina s jahodami. Jahodová hrníčková bublanina. Hrníčková bublanina s jahodami. Jahodová bublanina hrníčkový recept. Recept na jahodovou bublaninu. Jahodová bublanina piškotová. Nejlepší jahodová bublanina. Hrníčková jahodová bublanina. Bublanina z jahod. Bublanina s ovocem. Hrníčková bublanina. Hrnková bublanina. Piškotová bublanina. Domácí recept. Jahodový koláč. Jahody. Koláč s jahodami.
Domácí jahodová bublanina

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnala vám jahodová bublanina a zajímají vás další recepty a návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru