Podzimní věnec bez korpusu: Šípkový

Podzimní věnec bez korpusu. Jednoduchý a efektní šípkový věnec, který si s oblibou vyrábíme každý rok. Je pletený z delších šípkových větviček bez základního korpusu. Vyrobený je rychle a jednoduše.

Věnec ze šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Podzimní věnec z šípků

Šípky mají krásnou zářivou barvu, která se skvěle hodí pro výrobu podzimních dekorací i na podzimní věnec. Můžeme je použít pro výrobu venkovních i interiérových dekorací. Podzimní dekorace z šípků nám v bytě vždy vytvoří příjemnou atmosféru. Materiál na podzimní věnec z šípků snadno seženeme během procházky. Šípkové keře v přírodě snadno najdeme podél cest.

POZOR! Na šípkové větve je třeba si vzít kožené pracovní rukavice, starší oblečení a zahradnické nůžky. Šípky mají velké množství ostrých trnů a měli bychom od nich zbytečně poškrábané ruce i oblečení.

Materiál

  • delší šípkové větve 5- 6 ks
  • floristický drátek
  • zahradnické nůžky
  • kleštičky

Video návod

Návod

DOBRÝ TIP! Než začneme šípkový věnec vyrábět, odstraníme si z větviček všechny trny, abychom se o ně při práci nezranili. Použijeme na to kožené rukavice a na případné větší trny kleště. To nám velmi usnadní a výrazně zpříjemní další práci při výrobě věnce. Jinak by nám trny daly co proto.

Připravíme si cca 5 -6 delších šípkových větviček. Vybereme si pružné mladší větvičky s pěknými šípky. Poskládáme je s přesahem za sebou. Ve spojích v místech na koncích větviček (kde přes sebe přesahují), je drátkem pevně spojíme. Svážeme je tak do jednoho delšího kusu, který stočíme do kruhu. Na několika místech jej postupně zajistíme drátkem (viz. video návod) a máme hotovo. Případné nežádoucí (přečnívající) větvičky na spodní (rubové) straně věnce jednoduše odstřihneme.

Šípkový podzimní věnec bez korpusu je velmi zajímavý a efektní. Můžeme jej využít, jako přízdobu různými způsoby, nejen jako věnec na dveře.

Podzimní věnec na dveře. Inspirace. Návod. Věnec ze šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Pozimní věnec bez korpusu šípkový

Nasbíráme-li větší množství šípků můžeme je využít i jinak, než jen na výrobu podzimní dekorace. Šípky jsou velmi zdravé pro podporu naší imunity a obsahují velké množství vitamínu C. Můžeme je použít jak čerstvé, tak sušené a uvařit si z nich velmi zdravý a chutný domácí šípkový čaj.

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Hledáte další nápady na podzimní věnec či podzimní dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů. Naleznete zde DIY návody, nápady a inspirace na věnce na celý rok. Návody, jak si jednoduše vyrobit korpus z proutí, z trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti, prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru