Strouhaný tvarohový koláč: Recept

Strouhaný tvarohový koláč s kakaem, chutný moučník, který zvládne i začátečník. Recept na křehký koláč se šťavnatou tvarohovou náplní. Strouhaný kakaový koláč s tvarohem je velmi jednoduchý a chutný.

Strouhaný tvarohový koláč. Strouhaný koláč. Tvarohový koláč. Kakaový koláč. Koláč s tvarohem. Koláč. Rychlý koláč. Koláč na plech. Strouhaný koláč s kakaem. Strouhaný koláč na plech hrníčkový. Koláč s tvarohem. Domácí recept na tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Tvarohový  koláč recept. Křehký tvarohový koláč. Nejlepší tvarohový koláč. Recept na koláč. Recept. Recepty. Babiččin tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Výborný kakaový koláč. Recept na kakaový koláč s tvarohem. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z kakaa. Tvarohový koláč na plech s kakaem.
Strouhaný tvarohový koláč

Máte rádi kombinaci kakaa a tvarohu? Určitě ochutnejte strouhaný tvarohový koláč s kakaem.

Suroviny

Těsto

400 g hladké mouky
250 g másla
80 g moučkového cukru
1/2 kypřícího prášku do pečiva
1 žloutek
30 g kakaa

Náplň

750 g tvarohu
3 žloutky
200 g moučkového cukru
1 lžíce solamylu
4 bílky

Video recept

Recept

Připravíme si těsto

Nejprve si promícháme sypké složky, mouku, kakao a prášek do pečiva. Vyšleháme změklé máslo s cukrem a žloutkem do pěny. Přidáme sypké složky a těsto důkladně propracujeme. Těsto zabalíme do potravinářské folie a dáme je ztuhnout do lednice na cca 1 hod.

Strouhaný koláč s kakaem. Strouhaný tvarohový koláč. Strouhaný koláč. Tvarohový koláč. Kakaový koláč. Koláč s tvarohem. Koláč. Rychlý koláč. Koláč na plech. Strouhaný koláč na plech hrníčkový. Koláč s tvarohem. Domácí recept na tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Tvarohový  koláč recept. Křehký tvarohový koláč. Nejlepší tvarohový koláč. Recept na koláč. Recept. Recepty. Babiččin tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Výborný kakaový koláč. Recept na kakaový koláč s tvarohem. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z kakaa. Tvarohový koláč na plech s kakaem.
Kakaový koláč

Náplň

Našleháme si tuhý sníh. Vyšleháme žloutky s cukrem, přidáme tvaroh a solamyl. Nakonec ručně vmícháme sníh.

Připravíme si plech na pečení a vyložíme jej pečícím papírem.
Ztuhlé těsto rozdělíme na dva díly. Polovinu těsta nastrouháme na hrubém struhadle na dno plechu. Rozhrneme jej rovnoměrně po celé ploše a lehce stlačíme. Navrstvíme náplň a navrch nastrouháme druhou polovinu těsta.
Strouhaný tvarohový koláč pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C cca 35 min.

Před podáváním necháme zchladnout a přes noc v chladu proležet.

Forma na pečení má velikost 36 x 27 cm.

Tvarohový koláč. Strouhaný koláč s kakaem. Strouhaný tvarohový koláč. Strouhaný koláč. Kakaový koláč. Koláč s tvarohem. Koláč. Rychlý koláč. Koláč na plech. Strouhaný koláč na plech hrníčkový. Koláč s tvarohem. Domácí recept na tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Tvarohový koláč recept. Křehký tvarohový koláč. Nejlepší tvarohový koláč. Recept na koláč. Recept. Recepty. Babiččin tvarohový koláč. Jednoduchý tvarohový koláč. Výborný kakaový koláč. Recept na kakaový koláč s tvarohem. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z kakaa. Tvarohový koláč na plech s kakaem.
Strouhaný koláč s tvarohem

Všechny naše video recepty a video návody najdete souhrnně ZDE

Zkoušíte rádi nové zajímavé recepty? Hledáte inspirace na nové zajímavé návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru