Slané pohoštění na oslavu: Výborný rychlý recept

Tip na rychlé slané pohoštění na silvestrovskou oslavu. Skvěle chutná a navíc krásně vypadá. Tento jednoduchý recept snadno zvládne i začátečník. V následujícím video receptu najdete postup, jak jej připravit.

Listové těsto

Listové těsto je velmi oblíbené tenké a křehké těsto. Svůj charakteristický vzhled získává díky opakovanému skládání a válení, což vytváří tenké křehké vrstvy. V kuchyni je velmi všestranné. Nachází uplatnění v mnoha tradičních i moderních receptech po celém světě. Je velmi křehké a chuťově neutrální, můžeme jej využít na sladké i slané recepty. Pokud jej máme při ruce, vždy nás zachrání v případě nečekané návštěvy. Za pár minut z něj snadno přichystáme sladké či slané pohoštění.

Recept

Čekáte návštěvu a potřebujete připravit pohoštění? Plněné tyčinky z listového těsta jsou skvělá volba.

Suroviny

  • listové těsto
  • anglická slanina
  • kečup
  • niva
  • petrželka
  • kmín na posypání
  • vejce na potření

Příprava

Plát listového těsta potřeme kečupem. Na polovinu vyskládáme plátky anglické slaniny, posypeme je strouhanou nivou a nadrobno nasekanou petrželkou. Plát přehneme a rozkrájíme na proužky cca 1,5 až 2 cm široké. Každý proužek stočíme do spirály a položíme na plech vyložený pečícím papírem. Nakonec všechny tyčinky potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme kmínem.

Pečení

Plněné tyčinky z listového těsta pečeme dozlatova cca 20 min v troubě vyhřáté na 180 °C. Toto slané pohoštění si můžete připravit předem i na poslední chvíli. Chutnají skvěle teplé i studené. Tyčinky se hodí k pivu i vínu. Můžeme je naaranžovat na talířky i do skleniček.

Pohoštění na oslavu. Slané pohoštění. Pohoštění pro přátele. Silvestrovské pohoštění. Pohoštění k pivu. Pohoštění k vínu. Rychlé pohoštění. Listové těsto. Listové těsto recepty. Listové těsto pečení. Recepty z listového těsta. Šneci z listového těsta. Recept z listového těsta. Listové těsto recepty slané. Rychlé recepty z listového těsta. Tyčinky z listového těsta. Rychlý recept. Jednoduchý recept. Co vše se dá udělat z listového těsta. Jak se peče listové těsto. Listové těsto recept.
Slané pohoštění na oslavu

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Zaujal vás recept na slané pohoštění z listového těsta? Můžete se inspirovat i dalšími našimi domácími recepty. Najdete zde další zajímavé inspirace na silvestrovské pohoštění a dekorace. Prohlédněte si také další originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru