Neobyčejně obyčejný věnec: DIY návod

Neobyčejně obyčejný věnec: Víte z čeho je? Je to drobná bylinka, které si běžně ani nevšimnete. Křehce vypadající přírodní věnec, který můžeme použít více způsoby, nemusíme jej pokaždé zavěsit.

Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z mochny stříbrné. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Mochna. Mochna stříbrná. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Dekorace z mochny. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Věnec na dveře z mochny stříbrné

Zajímavý věnec se dá vytvořit téměř ze všeho. Stačí se jen dobře dívat kolem sebe. Tento je vytvořený z již odkvetlé napolo usušené mochny stříbrné. Drobné kulaté semeníky a stříbrná barva této nenápadné bylinky vypadají velmi zajímavě a křehce. Mochnu stříbrnou najdeme podél cest na suchých kamenitých místech. Když kvete, má drobné žluté kvítky.

Materiál

 • mochna stříbrná
 • jednoduchý základ na věnec
 • floristický drátek
 • nůžky
 • kleštičky

Video návod

Návod

Začneme tím že si očistíme a roztřídíme jednotlivé rostlinky. Rozdělíme si je tak, abychom je mohli na věnec postupně snadno navazovat.

Základní korpus několikrát pevně obtočíme drátem, potom uděláme jednu větší volnou smyčku, ze které stočením vytvoříme jednoduché oko na zavěšení. Potom začneme s navazováním rostlinek. Postupně je skládáme a rovnoměrně je navazujeme po celém obvodu věnce.

Na výrobu věnce používáme jednoduchý proutěný základ.

Svícen

Zajímavý věnec, nemusíme vždy jen zavěsit. Někdy jej můžeme použít třeba na dozdobení skleněného svícnu, na stůl, skříňku, či poličku…

Svícen. Svícen na čajovou svíčku. Svíčka. Věnec na dveře. Svícen ze sklenice. Věnce. Letní věnce. Věnec z mochny stříbrné. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Mochna. Mochna stříbrná. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Dekorace z mochny. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Netradiční svícen ze sklenice
 • věnec
 • skleněná nádoba
 • provázek
 • svíčka

Návod

Do středu věnce umístíme dekorativní skleněnou nádobu odpovídající velikosti. Horní část ovážeme provázkem. Dovnitř nádoby vložíme svíčku a dekorace je hotová.

Výroba věnců návod. Svícen. Svícen na čajovou svíčku. Svíčka. Svícen ze sklenice. Svícny ze sklenic. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Mochna. Mochna stříbrná. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Dekorace z mochny. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z mochny stříbrné. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců.
Věnec nemusí být jen na dveře

DIY návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Inspirace a návody na věnce z různých materiálů, klasické kulaté, věnce ve tvaru srdíčka, … Návod jak vyrobit korpus z proutí…

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Hledáte inspiraci a zajímavé návody pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru