Rychlý drobenkový koláč s ovocem

Rychlý drobenkový koláč s tvarohovou náplní a šťavnatými broskvemi je velmi chutný a krémový. Výborný rychlý recept, který můžete připravit i s jiným ovocem. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Rychlý koláč. Výborný tvarohový koláč. Drobenkový koláč. Tvarohové koláče. Rychlý drobenkový koláč. Drobenka na koláč. Drobenka recept. Nejlepší drobenka. Úžasný drobenkový koláč. Levný drobenkový koláč. Sypaný koláč s drobenkou. Koláč s ovocem. Drobenková buchta. Buchta na plech. Koláč na plech. Drobenkový koláč s tvarohem. Tvarohový koláč. Recepty tvarohový koláč. Recepty na koláč. Sladký koláč. Koláče recepty. Pečení recepty. Pečení recepty sladké. Jablečná drobenka. Žmolenka. Posypka. Sypaný koláč. Ovocný koláč. Broskvový koláč.
Drobenkový koláč

Drobenkový koláč

Recept na rychlý drobenkový koláč je zajímavý tím, že je bez klasického těsta. Drobenku použijeme jako základ koláče i posypku.

Ovoce

Koláč je výborný s čerstvými šťavnatými broskvemi. Vyzkoušet můžete i jiné čerstvé, mražené nebo kompotované ovoce, které máti rádi.

Suroviny

Drobenka

 • 200 g polohrubé mouky
 • 100 g studeného másla
 • 70 g cukru krupice
 • 1 rovná lžička kypřícího prášku

Náplň

 • 500 g tučného tvarohu
 • 2 vajíčka
 • 120 g cukru
 • 200 ml řeckého jogurtu
 • 1 vanilkový cukr
 • 1 vanilkový puding
 • nektarinky

Video recept

Forma

Rychlý drobenkový koláč pečeme ve formě o rozměrech 23 x 23 cm. Vyložíme ji pečícím papírem.

Drobenka

Drobenku připravíme v poměru 70 g cukru krupice, 100 g másla, 200 g polohrubé mouky a kypřícího prášku.

Náplň

Důkladně omyjeme a očistíme nektarinky, rozkrojíme je na půl a vypeckujeme. Vyšleháme vajíčka s cukrem. Postupně přidáme tvaroh, pudink, řecký jogurt, vanilkový cukr a vše důkladně vyšleháme.

Vrstvení

Do připravené pečící formy dáme vrstvu drobenky (cca 2/3 celkového množství) a lehce ji stlačíme. Na ní naneseme a lehce rozetřeme připravenou náplň. Navrch rozložíme nektarinky a celý koláč posypeme zbývající drobenkou.

Pečení

Drobenkový koláč pečeme cca 35 – 40 min v troubě vyhřáté na 180 °C dozlatova.

Rychlý drobenkový koláč. Rychlý koláč. Výborný tvarohový koláč. Drobenkový koláč. Tvarohové koláče. Drobenka na koláč. Drobenka recept. Nejlepší drobenka. Úžasný drobenkový koláč. Levný drobenkový koláč. Sypaný koláč s drobenkou. Koláč s ovocem. Drobenková buchta. Buchta na plech. Koláč na plech. Drobenkový koláč s tvarohem. Tvarohový koláč. Recepty tvarohový koláč. Recepty na koláč. Sladký koláč. Koláče recepty. Pečení recepty. Pečení recepty sladké. Jablečná drobenka. Žmolenka. Posypka. Sypaný koláč. Ovocný koláč. Broskvový koláč.
Koláč s drobenkou

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnal vám rychlý drobenkový koláč? Můžete ochutnat i další výborné dezerty. Zajímají vás návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru