Švestkové knedlíky z bramborového těsta

Švestkové knedlíky z bramborového těsta si musíme na konci léta uvařit.. Dozrály vám švestky a máte chuť na švestkové knedlíky? Zde je recept na švestkové knedlíky z bramborového těsta podle naší babičky. Vynikající bramborové knedlíky se švestkami. Pokud doma nemáte švestky nebo dáváte přednost jiné náplni, můžete je nahradit jakýmkoli jiným zralým ovocem dle vaší chuti. Výborné jsou třeba s jahodami, meruňkami, borůvkami… Recept na domácí ovocné knedlíky.

Ovocné knedlíky. Tvarohové ovocné knedlíky. Švestkové knedlíky. Vynikající bramborové knedlíky. Bramborové knedlíky. Bramborové knedlíky se švestkami. Švestkové knedlíky s mákem. Bramborové švestkové knedlíky. Švestkové bramborové knedlíky. Švestkové knedlíky z bramborového těsta. Nejlepší švestkové knedlíky. Plněné knedlíky. Babiččiny švestkové knedlíky. Nekynuté švestkové knedlíky. Jednoduché švestkové knedlíky. Nejlepší těsto na švestkové knedlíky. Bramborové knedlíky. Knedlíky s mákem. Švestkové knedlíky s mákem. Ovocné knedlíky se švestkami. Mák. Plněné bramborové knedlíky. Recept. Recepty.
Švestkové knedlíky

Vyzkoušejte recept na výborné švestkové knedlíky z bramborového těsta.

Suroviny

  • 450 dg vařených brambor
  • 250-300 g polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • špetka soli
  • švestky

Na posypání:

  • mletý mák
  • máslo
  • moučkový cukr

Suroviny jsou na cca 20 knedlíků, záleží na velikosti švestek.

Video recept

Recept na švestkové knedlíky z bramborového těsta

Nastrouháme vařené zchladlé brambory. Brambory vaříme ve slupce, nejlépe den předem. Přidáme 1 vejce, špetku soli a po částech přisypáváme mouku. Mouku přisypáváme postupně. Podle typu brambor buď trochu ubereme nebo naopak trochu přidáme, aby bylo těsto vláčné, ne tuhé.

Vypracujeme vláčné těsto. Vyválíme si z něj válečky. Rozkrájíme je na cca 20 dílků (podle velikosti švestek). Do každého dílku zabalíme švestku, Vypracujeme knedlíky.

Švestkové knedlíky vložíme do vroucí mírně osolené vody a promícháme ode dna. Vaříme je dokud nevyplavou, cca 10 min. Hotové knedlíky vyjmeme z vody a můžeme podávat.

Hotové švestkové knedlíky z bramborového těsta položíme na talíř a posypeme je mletým mákem, přelijeme rozehřátým máslem a pocukrujme.

Nejlepší švestkové knedlíky. Plněné knedlíky. Babiččiny švestkové knedlíky. Nekynuté švestkové knedlíky. Jednoduché švestkové knedlíky. Nejlepší těsto na švestkové knedlíky. Bramborové knedlíky. Knedlíky s mákem. Švestkové knedlíky s mákem. Ovocné knedlíky se švestkami. Mák. Plněné bramborové knedlíky. Recept na knedlíky. Recept. Recepty. Ovocné knedlíky. Tvarohové ovocné knedlíky. Švestkové knedlíky. Vynikající bramborové knedlíky. Bramborové knedlíky. Bramborové knedlíky se švestkami. Švestkové knedlíky s mákem. Bramborové švestkové knedlíky. Švestkové bramborové knedlíky.
Švestkové knedlíky z bramborového těsta.

Všechny naše video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Tvoříte rádi a hledáte inspiraci a zajímavé návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru