Ředkvičkový salát: Výborný rychlý recept

Ředkvičkový salát má příjemnou pikantní chuť. Je velmi chutný, zdravý a jednoduchý na přípravu. V následujícím video receptu, najdete postup, jak si jej připravit.

Ředkvičky

Ředkvička je velmi zdravá a chutná kořenová zelenina. Ředkvičky obsahují mnoho vitamínů, minerálních látek, vlákniny a minimum kalorií. Mají kulovitý nebo válcovitý kořen. Většinou jsou uvnitř bílé a na povrchu červené, ale existují i jinak zbarvené odrůdy. Ředkvičky jsou příjemně křupavé, jejich chuť je pikantní až jemně pálivá. Můžeme je koupit ve svazečcích nebo vypěstovat na své zahradě.

Kopr

Kopr je bylinka, která má svoji nezaměnitelnou vůni, chuť i vzhled. Lístky využíváme do koprové omáčky, ale také do zeleninových salátů, pomazánek, na ryby i do polévek. Květy a semínka využíváme při nakládání zeleniny. Můžeme si jej snadno vysít a vypěstovat.

Recept

Ředkvičkový salát je velmi rychlý na přípravu a výborný na chuť. Za pár minut jej zvládne připravit i úplný začátečník.

Suroviny

  • 2 – 3 svazečky ředkviček
  • 1 hrst nasekaného kopru
  • 1 – 2 lžíce olivového oleje extra virgin
  • 1 zakysaná smetana
  • sůl, pepř dle chuti

Příprava

Ředkvičky okrájíme, očistíme a najemno nastrouháme na kolečka. Opraný kopr nasekáme nadrobno.

Ředkvičkový salát

Do misky nasypeme ředkvičky, osolíme je a opepříme. Přidáme nasekaný kopr, olivový olej a vše promícháme. Nakonec přidáme zakysanou smetanu. Salát ještě jednou důkladně promícháme a necháme chvíli v chladu odležet. Ředkvičky pustí šťávu, vše ještě jednou promícháme a salát je hotový.

Servírování

Ředkvičkový salát je výborný a osvěžující pro horké letní dny. Podáváme jej samostatně, nebo jako přílohu. Před podáváním salát vždy ještě promícháme.

Ředkvičkový salát. Salát z ředkviček. Salát recept. Zeleninové saláty recepty. Pikantní salát. Video recept. Video recepty. Zdravé zeleninové saláty recepty. Recepty na zeleninové saláty. Zeleninový salát. Zeleninové saláty. Jak se dělá ředkvičkový salát. Sladkokyselý salát. Recept. Recepty. Saláty. Salát. Domácí salát. Ředkvičky. Zakysaná smetana. Kopr. Salát s koprem. Salát se zakysanou smetanou.
Ředkvičkový salát

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Chutnal vám ředkvičkový salát a zajímají vás další recepty či návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru