Koprová omáčka

Výborná koprová omáčka. Jednoduchý recept, který snadno zvládne i úplný začátečník. Máte-li rádi kopr, tato koprovka rozhodně stojí za ochutnání.

Koprová omáčka. Koprovka. Koprová omáčka recept. Omáčka s koprem. Kopr. Omáčka bez masa. Koprová omáčka s masem. Nejlepší koprová omáčka. Jednoduchá koprovka. Koprová omáčka se smetanou. Koprová omáčka od babičky. Koprová omáčka z čerstvého kopru. Koprová omáčka recept se smetanou. Jednoduchá koprová omáčka se smetanou. Klasická koprová omáčka. Nejlepší koprová omáčka s vejcem. Pravá česká koprovka. Luxusní koprová omáčka. Česká koprovka. Koprovka s masem. Koprovka s vejcem. Koprovka bez masa. Koprovka s bramborem. Koprovka pro děti.
Koprová omáčka s vejcem

Kopr vonný

Kopr vonný je poměrně nenáročná rostlina. Snadno si jej vypěstujeme ze semínek na záhonu i na balkoně v truhlíku. Nepotřebuje žádnou zvláštní péči, stačí jen dostatečná zálivka. Sucho mu příliš nesvědčí. Z rostliny využíváme především drobné aromatické listy a semena. Kopr používáme v teplé i studené kuchyni. Chuťově se skvěle hodí k rybám, vejcím a kořenové zelenině. Používáme jej do omáček, polévek, salátů a je nedílnou součástí láků při nakládání zeleniny i hub. Nejoblíbenější recept s využitím kopru je asi klasická koprová omáčka.

Suroviny

  • 24 g másla
  • 20 g hl mouky
  • 600 ml vývaru
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 60 ml octa (zredukovat na cca 1/3)
  • 1-2 lžičky cukru
  • sůl
  • hrst kopru

Video recept

Prohlédněte si všechny naše video recepty a video návody na jednom místě.

Koprová omáčka recept

Koprová omáčka neboli koprovka je výborná, jemná a lehká omáčka. Klasická koprovka se podává s hovězím masem nebo bez masa s vařenými vejci, s knedlíkem či vařenými brambory.

Připravíme si základní surovinu a tou je kopr. Kopr opereme, osušíme a nadrobno nasekáme. Základem omáčky je světlá máslová jíška. Rozehřejeme a zpěníme máslo. Nasypeme do něj hladkou mouku a jíšku necháme krátce zpěnit. Vše několikrát lehce promícháme a postupně vmícháme připravený vývar. Vymícháme do hladka, aby nám nevznikly hrudky. Vše vaříme za občasného míchání cca 20 min. Vaříme na mírném plameni a promícháváme, aby se nám omáčka nepřipalovala ke dnu. (Pokud by se přece jenom stalo, že se nějaké hrudky vytvoří, můžeme omáčku před přidáním smetany přecedit přes sítko.) Podle potřeby dosolíme. Po částech přidáme smetanu, zredukovaný ocet a trochu cukru. Lehce necháme přejít varem, přidáme čerstvý nasekaný kopr a podáváme.

Koprovka. Koprová omáčka recept. Koprová omáčka. Koprovka. Omáčka s koprem. Kopr. Omáčka bez masa. Koprová omáčka s masem. Nejlepší koprová omáčka. Jednoduchá koprovka. Koprová omáčka se smetanou. Koprová omáčka od babičky. Koprová omáčka z čerstvého kopru. Koprová omáčka recept se smetanou. Jednoduchá koprová omáčka se smetanou. Klasická koprová omáčka. Nejlepší koprová omáčka s vejcem. Pravá česká koprovka. Luxusní koprová omáčka. Česká koprovka. Koprovka s masem. Koprovka s vejcem. Koprovka bez masa. Koprovka s bramborem. Koprovka pro děti.
Koprová omáčka se smetanou a vejcem

Prohlédněte si všechny naše video recepty a video návody na jednom místě.

Máte rádi nové zajímavé recepty? Hledáte inspiraci a návody na tvoření? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru