Rychlý jablečný koláč s drobenkou, po kterém se jen zapráší

Rychlý jablečný koláč s drobenkou. Výborný jednoduchý recept; pro začátečníky i zkušené kuchaře. Skvělý tip na víkendové pečení. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Jablečný koláč. Výborný jablečný koláč. Rychlý recept. Jednoduchý recept. Buchta s jablky a drobenkou. Buchta s jablky a skořicí. Jablečná buchta s ořechy. Jablečný dezert. Jablečný moučník. Moučník s jablky. Koláč s jablky. Jablkový koláč. Recepty z jablek. Buchta s jablky. Jablečná buchta. Koláč bez těsta. Rychlý jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Jablečný koláč se skořicí. Rychlý jablečný koláč se skořicí. Recepty z jablek. Jednoduchý jablečný koláč s ořechy. Jablečný koláč s drobenkou. Drobenkový jablečný koláč. Drobenkový koláč s jablky. Buchta s jablky. Jednoduchá jablková buchta. Buchta z jablek. Jablečná buchta.
Jablečný koláč s drobenkou

Recepty z jablek

Jablka patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Jablka konzumujeme jen tak samotná, nebo je využíváme na přípravu moštů, kompotů, povidel, marmelád i čajů. Výborná jsou také na přípravu moučníků. Dodávají jim vláčnost a výbornou chuť. Na našem webu najdete různé jablkové koláče i další recepty z jablek.

Recept

Hledáte jednoduché a chutné recepty z jablek? Tento výborný a rychlý jablečný koláč rozhodně stojí za ochutnání.

Recept je na dortovou formu o průměru 28 cm.

Suroviny

 • 2 vejce
 • 100 g cukru krupice
 • 1 vanilkový cukr
 • 100 ml mléka
 • 100 ml slunečnicového oleje
 • 200 g hl. mouky
 • prášek do pečiva
 • cca 4 jablka

Drobenka

 • 50 g cukru krupice
 • 80 g hl. mouky
 • 50 g másla
 • lžička mleté skořice
 • lžička rumu

Video recept

Příprava

Jablka omyjeme, očistíme a oloupeme. Rozkrájíme je na měsíčky.

Drobenka

Drobenku připravíme v poměru 50 g cukru krupice, 50 g másla, 100 g hladké mouky. Pro chuť přidáme lžičku rumu a mleté skořice. Promícháme cukr, mouku a skořici. Přidáme změklé máslo, rum a drobenku důkladně promícháme.

Těsto

Celá vejce, cukr a vanilkový cukr vyšleháme do pěny. Postupně přidáváme mléko a olej. Na závěr vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva.

Zdobení

Těsto nalijeme do formy vyložené pečícím papírem. Dokola poskládáme jablka nakrájená na měsíčky a koláč posypeme drobenkou.

Pečení

Jablečný koláč s drobenkou pečeme dozlatova cca 40 min v troubě vyhřáté na 180 °C. Vyzkoušíme špejlí.

Servírování

Jablkový koláč s drobenkou necháme vychladnout a můžeme servírovat. Velmi chutný je podávaný s porcí šlehačky.

Jablkový koláč. Jablečný koláč. Koláč s jablky. Recepty z jablek. Buchta s jablky. Jablečná buchta. Koláč bez těsta. Rychlý jablečný koláč. Jednoduchý jablečný koláč. Jablečný koláč se skořicí. Rychlý jablečný koláč se skořicí. Recepty z jablek. Jednoduchý jablečný koláč s ořechy. Jablečný koláč s drobenkou. Drobenkový jablečný koláč. Drobenkový koláč s jablky. Buchta s jablky. Jednoduchá jablková buchta. Buchta z jablek. Jablečná buchta. Výborný jablečný koláč. Rychlý recept. Jednoduchý recept. Buchta s jablky a drobenkou. Buchta s jablky a skořicí. Jablečná buchta s ořechy. Jablečný dezert. Jablečný moučník. Moučník s jablky.
Výborný koláč s jablky

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnal vám tento rychlý jablečný koláč? Můžete ochutnat i další výborné dezerty. Zajímají vás návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru