Vánoční dekorace z papíru

Ručně vyrobená vánoční dekorace z papíru. Inspirace a podrobný návod jak jednoduše vyrobit vánoční dekoraci ze staré knihy nebo časopisu. Pokud máte rádi vánoční tvoření a vyrábění vánočních dekorací z papíru, je zde pro vás návod na skládaný vánoční stromeček z papíru. Jednoduchá výroba této vánoční dekorace vám nezabere moc času.

Vánoce. Tvoření vánoční dekorace z papíru. Vánoční tvoření inspirace. Vánoční nápady na tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Vánoční dekorace tvoření s dětmi. Návody na tvoření vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace. Domácí výroba vánočních dekorací. Vlastní výroba vánoční dekorace. Vánoční stromeček z papíru. Vánoční stromek z papíru.
Vánoční dekorace

Vánoční inspirace pro tvoření z papíru.

Použitý materiál:

  • Recyklace starého papíru, tj. zužitkujeme staré vyřazené knihy nebo časopisy
  • kousek drátku (na hvězdičku)

Ke skládání těchto vánočních stromečků využijeme staré knihy nebo časopisy. U knihy nám stačí skládat cca 100 stran, u časopisu potřebujeme většinou více. Záleží na kvalitě a tloušťce papíru.

Návod:

Vyřízneme si vnitřní listy z pevného hřbetu a můžeme začít skládat.

Každý list nadvakrát přeložíme a pečlivě zahladíme okraje.

Dole vyčnívající růžek zastrčíme dovnitř a opět přehneme tak, aby lícoval s okrajem stránky. Takto postupně skládáme jednotlivé listy.

Nakonec stromeček uzavřeme částečným slepením (uvnitř, ne na okraji) prvního a posledního listu. Pokud máme stránek více, není toto lepení ani potřeba, listy se tlakem poskládaných stránek sevřou sami.

Vánoce. Tvoření vánoční dekorace z papíru. Inspirace na vánoční tvoření. Vánoční nápady na tvoření. Vánoční tvoření s dětmi. Tvoření vánoční dekorace s dětmi. Návody na tvoření vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace. Domácí výroba vánočních dekorací. Vlastní výroba vánoční dekorace. Vánoční stromeček z papíru.
Ručně vyrobená vánoční dekorace z papíru

Stromečky můžeme dozdobit hvězdičkami z drátků.

Vánoce. Tvoření vánoční dekorace z papíru. Inspirace na vánoční tvoření. Vánoční nápady na tvoření. Návody na tvoření vánoční dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace. Domácí výroba vánočních dekorací. Vlastní výroba vánoční dekorace. Vánoční stromeček z papíru. Vánoční stromek z papíru.
Finální výrobek

Zde najdete inspirace a návody na ručně vyrobené vánoční dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru