Podzimní výzdoba 7x jinak

Podzimní výzdoba. Hledáte rady a nápady na tvoření podzimní dekorace? Připravili jsme pro vás několik tipů na podzimní tvoření. Můžete se inspirovat našimi nápady a návody na originální podzimní výzdobu. Podzim je úžasná doba na tvoření. Příroda nám všude kolem nás nabízí nepřeberné množství materiálu na podzimní tvoření. Stačí se jen na podzimní procházce dobře dívat. Využít můžeme čerstvé květiny, které stále ještě kvetou, různé druhy suchých květů, které jsme si usušili v průběhu léta a podzimu, dýně, veškeré plody stromů a keřů, větve, barevné listy, mechy a další přírodní materiály. 

Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní truhlík. Podzimní dekorace před dveře. Rakytník. Recyklace. Upcyklace. Recy věci.
Podzimní dekorace s rakytníkem

Nádoby na podzimní dekorace

Podzimní dekorace můžeme aranžovat do nádob různých tvarů a velikostí. Využijeme klasické truhlíky a květináče. Neméně zajímavé a dekorativní jsou různé staré nádoby, koše nebo bedýnky, které původně sloužily k úplně jinému účelu. Můžeme je recyklovat a vytvořit z nich základ pro originální podzimní dekorace.

Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Inspirace na podzimní tvoření. Podzimní truhlík. Podzimní dekorace před dveře. Recyklace. Upcyklace. Recy věci.
Recyklované nádoby a materiál na podzimní dekorace

Jaké nádoby jsme na tvoření použili

Podzimní výzdobu jsme aranžovali do různých nádob. Na výrobu podzimní dekorace jsme použili proutěný koš, kovovou konvici, kameninovou nádobu, plechovou misku a využili jsme i nádobu na mléko. Podzimní truhlíky i všechny ostatní recyklované nádoby jsme ozdobili dostupnými přírodními materiály.

Podzimní výzdoba v proutěném koši

Podzimní koš jsme ozdobili vřesem, okrasným zelím a břečťanem. Do proutěného koše je potřeba předem vložit nepropustnou fólii, abychom mohli květiny bez problému zalévat.

Podzimní výzdoba v proutěném koši

Podzimní výzdoba z kaštanů

Zde jsme použili starou plechovou misku. Naaranžovali jsme do ní kaštany a šípky. Některé kaštany jsou již vyloupané, část je ještě ve slupce. Obojí vypadají velmi hezky. Celá dekorace je aranžovaná na mechu. Miska je omotaná věnečkem z šípků.

Podzimní výzdoba s kaštany a šípky

Podzimní výzdoba s vřesem

K podzimní výzdobě nám poslouží i stará kovová konvice, do které osadíme kvetoucí vřes. Tato dekorace je velmi pěkná a rychle hotová.

Podzimní dekorace s vřesem

Podzimní výzdoba ve staré konvici

Do stejné konvice jsme naaranžovali květy hortenzie doplněné plody bezinek. Tuto kytici je potřeba aranžovat do vody (vázy) nebo vlhké aranžovací hmoty. Můžete porovnat, která dekorace se vám víc líbí.

Dekorace z hortenzie. Dekorace z hortenzií. Hortenzie dekorace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba inspirace. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní truhlík. Recyklace. Upcyklace. Recy věci.
Výzdoba z hortenzie

Podzimní dekorace s hortenzií latnatou

Do staré kameninové nádoby jsme aranžovali vyzrálé, hezky probarvené květy latnaté hortenzie doplněné kusy březových větví různých délek. Do nádoby vložíme aranžovací hmotu do které postupně zapichujeme jednotlivé kusy dřeva a ty doplníme několika květy hortenzie. Aranžujeme do vlhké aranžovací hmoty. Pokud jsou květy hortenzie dobře vyzrálé, postupně vyschnou a zůstastanou stále pěkné. Spodní část dekorace je doplněna mechem.

Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba inspirace. Co dát do truhlíku na podzim? Dekorace z hortenzie. Dekorace z hortenzií. Hortenzie dekorace.  Hortenzie latnatá. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní truhlík. Recyklace. Upcyklace. Recy věci.
Podzimní dekorace z hortenzie latnaté

Podzimní výzdoba s rakytníkem

Do stejné nádoby jsme místo květů hortenzie naaranžovali větve s plody rakytníku. Ty tvoří zajímavý barevný kontrast s bílou březovou kůrou. I tato dekorace je ve spodní části začištěna mechem.

Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba inspirace. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní truhlík. Recyklace. Upcyklace. Recy věci.
Dekorace s rakytníkem

Podzimní výzdoba s posledními lučními květy

Stará nádoba na mléko je zdobena květy řebříčku, kterých na louce najdeme stále dostatek. Aranžujeme je čerstvé do vody. Nebo si můžeme tyto květy usušit a potom nám vydrží ve váze velmi dlouho. Sušíme je obráceně, zavěšené za stonek.

Podzimní výzdoba s květinami inspirace. Podzimní dekorace. Co dát do truhlíku na podzim? Řebříček. Řebříček obecný. Luční květiny. Luční květy. Luční byliny. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlíky. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní truhlík.
Podzimní dekorace s květinami

Při tvoření podzimní výzdoby můžeme rostliny do nádob rovnou zasazovat nebo je vložit i s květináčky. Pokud je vkládáme i s květináčem, můžeme kteroukoli odkvetlou rostlinu bez problému vyjmout a nahradit ji jinou. Podzimní výzdoba tak zůstane stále pěkná. Navíc je zajímavá tím, že se při obměně rostlin vždy promění a nemůže nás začít nudit.

Prohlédněte si naše další návody, nápady a inspirace na podzimní výzdobu a dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru