Podzimní truhlíky: výzdoba podzimních truhlíků

Podzimní truhlíky. Hledáte rady a nápady na podzimní výzdobu? Přemýšlíte jak originálně ozdobit podzimní truhlíky? Co dát do truhlíku na podzim? Můžete se inspirovat našimi nápady a návody na originální podzimní dekorace. Je konec léta a přichází na řadu podzimní výzdoba a tvoření dekorací. Příroda nám nabízí nepřeberné množství materiálu na podzimní tvoření. Na své zahradě nebo při podzimních procházkách můžeme najít vše potřebné pro kreativní podzimní tvoření. Připravili jsme pro vás několik tipů, co a jak použít na zajímavé podzimní truhlíky.

Podzimní truhlík zdobený dřevem doplněný větvičkou šípků

Co dát do truhlíků na podzim?

Na podzimní truhlíky můžeme použít čerstvé krásně barevné podzimní květiny. Nádherné jsou podzimní truhlíky s vřesem, použít můžeme také chryzantémy, okrasné zelí a mnoho dalších rostlin. V obchodech si vybereme z mnoha druhů a barev.

Chcete si vyrobit krásné a originální podzimní dekorace? Na podzimní tvoření budeme potřebovat i ořírodní materiál. Podzimní výzdoba oživí náš dům, byt i zahradu. Na výrobu podzimní dekorace můžeme použít cokoli, co najdeme v přírodě, stačí vyrazit na procházku.
Materiál na výrobu podzimních truhlíků

Pokud nechceme utrácet za kupované květiny, využijeme veškeré plody stromů a keřů, větve, barevné listy, mechy a další přírodní materiály. Krásné a velmi dekorativní jsou šípky, trnky, jeřabiny rakytník a mnoho dalších. Na zahradách často najdete oranžové barevné mochyně, vřesy, trávy, břečťany, přísavníky a mnoho jiných krásných dekorativních rostlin. Vyměníme-li si své “úlovky” a výpěstky s kamarádkami, snadno a zdarma získáme další zajímavý materiál na naše podzimní tvoření.

Jakou zvolit podzimní výzdobu truhlíků?

Nemáte – li volný klasický truhlík, nezoufejte. Naaranžujeme si nejen klasické podzimní truhlíky. Pro výrobu podzimní dekorace můžeme využít i jiné nádoby. Snažíme se upcyklovat různé, již nepoužívané nádoby zajímavého vzhledu. Podzimní výzdobu jsme naaranžovali do proutěného koše, již nepoužívané formy na pečení či starého dřevěného šuplíku. Podzimní truhlíky i všechny ostatní nádoby jsme zdobili dostupnými přírodními materiály.

Podzimní truhlík s vřesem

Vytvořili jsme podzimní truhlík s kvetoucím vřesem a ozdobnými kusy dřeva, které jsme doplnili zeleným mechem.

Podzimní truhlík s kvetoucím vřesem

Podzimní truhlík s pryšcem

Zajímavě a velmi křehce působí podzimní truhlík zdobený drobounkým kvetoucím pryšcem, který je doplněný mechem a dekorativním kouskem dřeva. Tato dekorace může být venku pouze do prvních mrazů. Pryšec není mrazuvzdorný. Před mrazem je třeba tuto výzdobu přesunout do interiéru.

Podzimní truhlík. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní výzdoba truhlíků. Podzimní truhlíky inspirace. Výroba podzimní dekorace do truhlíků. Podzimní truhlíky foto.
Podzimní truhlík zdobený kvetoucím pryšcem

Podzimní truhlík zdobený dřevem

Tento podzimní truhlík je ukázkou toho, že je možné vyrobit krásnou dekoraci i bez kvetoucích rostlin. Stačí nám pěkný truhlík, zajímavé kusy starého dřeva a mech. Pokud budeme chtít výzdobu oživit, můžeme dekoraci doplnit třeba větvičkou šípků.

Podzimní truhlík zdobený dřevem

Podzimní dekorace ve starém šuplíku

Zde jsme místo truhlíku použili starý šuplík. Naaranžovali jsme do něj kvetoucí vřes, který barevně krásně doplňuje okrasné zelí. Celá dekorace je doplněna mechem. Do dřevěného šuplíku je potřeba předem vložit nepropustnou fólii, abychom mohli květiny bez problému zalévat.

Podzimní truhlík. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s kvetoucím vřesem. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Okrasné zelí. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní výzdoba truhlíků. Podzimní truhlíky inspirace. Výroba podzimní dekorace do truhlíků. Podzimní truhlíky foto. Dekorace ze dřeva.
Podzimní dekorace aranžovaná ve starém šuplíku

Podzimní dekorace v proutěném koši

Podzimní koš jsme ozdobili dvěma druhy kvetoucího vřesu, který jsme doplnili chryzantémou a břečťanem. Do proutěného koše je potřeba předem vložit nepropustnou fólii, abychom mohli květiny bez problému zalévat.

Podzimní truhlík. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s kvetoucím vřesem. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní výzdoba truhlíků. Podzimní truhlíky inspirace. Výroba podzimní dekorace do truhlíků. Podzimní truhlíky foto. Dekorace z proutěného koše.
Květinová podzimní dekorace v proutěném koši

Dekorace s kvetoucím vřesem

Podzimní dekorace s kvetoucím vřesem osazená do staré již nepoužívané formy na bábovku.

Podzimní truhlík. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s vřesem. Podzimní vřes. Podzimní truhlík na okno. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní výzdoba truhlíků. Podzimní truhlíky inspirace. Výroba podzimní dekorace do truhlíků. Podzimní truhlíky foto
Podzimní dekorace s kvetoucím vřesem ve staré formě

Pokud nechceme každý rok utrácet za nové sazenice, musíme se naučit vřesy pěstovat a uchovat si je na delší dobu.

Podzimní truhlík s dýněmi

Podzimní truhlík zdobený okrasnými dýněmi a kdoulí. Tato podzimní dekorace je naaranžovaná na seně ve staré pečící formě.

Podzimní truhlík. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s okrasnými dýněmi. Podzimní dekorace z dýní. Podzimní truhlík na okno. Okrasné dýně. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní výzdoba truhlíků. Podzimní truhlíky inspirace. Výroba podzimní dekorace do truhlíků. Podzimní truhlíky foto.
Podzimní dekorace s okrasnými dýněmi

Podzimní tvoření s dětmi

Chcete si vytvořit hezkou podzimní dekoraci a zároveň trávit čas se svými dětmi? Jednoduše tyto aktivity spojte. Děti mohou pomoci s výrobou ozdob, které podzimní truhlíky krásně doplní. Návod na výrobu ozdob z mochyně a panáčků z barevných listů a kaštanů najdete ve videu.

A co budeme k tvoření potřebovat? Několik špejlí se špičkou, barevné listy, kaštany se slupkou a plody mochyně. Hotové ozdoby nakonec jednoduše zapíchneme do truhlíků a máme hotovo. Děti budou mít z vlastnoručně vyrobené podzimní výzdoby určitě velkou radost a budou na ni náležitě pyšné.

Další návody, nápady a inspirace na podzimní dekorace.

TIP!

Okrasné podzimní truhlíky použijeme do okna, na zahradu i před dveře.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru