Inspirace na letní truhlíky: Aranžujeme rychle a jednoduše

Letní truhlíky na okno, terasu i balkon. Krásná venkovní dekorace, kterou si můžete snadno a rychle sami vytvořit. Inspiraci „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Letní truhlíky

Dekorativní květinové truhlíky jsou skvělým způsobem, jak přidat do vašeho venkovního prostoru svěží vzhled a vytvořit útulné prostředí. Přichází léto a s ním letní výzdoba a tvoření dekorací. V nabídkách obchodů najdeme nepřeberné množství rostlin, které můžeme pro venkovní výsadbu použít. Připravili jsme pro vás tip, jak osadit truhlíky trochu jinak, než obvykle. Plánujete truhlíky s tradičními letničkami, muškáty nebo zkusíte změnu?

Návod

Inspirace na letní truhlíky. Tip, jaké květiny zvolit a čím je doplnit.

Materiál

  • truhlík
  • drobné kamínky
  • zemina
  • 2x Hebe
  • 1x okrasná tráva
  • 1x povijnice batátová
  • ozdobné dřevo

Příprava

Na dně misky vytvoříme drenážní vrstvu a přidáme vrstvu zeminy.

Výsadba

Začneme s výsadbou rostlin. Po vyjmutí rostliny z květináče vždy lehce narušíme kořenový bal, lépe pak zakoření. Truhlík je osazený třemi typy rostlin. Nejprve zasadíme hebe, doplní jej okrasná tráva, povijnice batátová.

Zdobení

Na dekoraci truhlíku se skvěle hodí přidat další přírodní prvek. V tomto případě to je ozdobné dřevo. Zajímavé kousky suchého dřeva snadno najdete na procházce v lese. Stačí si jen vybrat.

Umístění

Letní truhlíky krásně ozdobí venkovní prostor. Můžeme je umístit na okenní parapet, balkon i terasu. Hodí se skvěle také ke vchodovým dveřím, na dvorek i na zahradu. Je třeba vždy najít vhodné místo s ohledem na použité rostliny.

Péče o letní truhlíky

Rostlinám je třeba a dopřát pravidelnou přiměřenou zálivku a hnojení. Letní truhlíky by neměly nikdy úplně vyschnout ani být příliš přemokřené.

Letní truhlíky. Venkovní dekorace. Květiny. Recyklace. DIY. Kreativita. Kreativní tvoření. Floristika. Letní truhlíky inspirace. Letní osazené truhlíky do oken inspirace. Letní květiny do truhlíků. Osazené letní truhlíky inspirace. Letní kytky do truhlíků. Osázení letních truhlíků inspirace. Osazené letní truhlíky. Letní kytky do truhlíků mimo muškátů. Jak osázet letní truhlíky. Zahradní dekorace. Dekorace na zahradu. Dekorace do zahrady. Dekorace na okno. Květinová dekorace. Celoroční dekorace. Pinterest nápady. Na léto. Letní.
Inspirace na letní truhlíky

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám inspirace na letní truhlíky a zajímají vás tipy a návody na další dekorace a tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní originální výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru