Rady a nápady na podzimní dekorace

Hledáte zajímavé a originální rady a nápady na podzimní dekorace? Na podzim můžeme pro výrobu dekorací využít téměř cokoli, co nám příroda nabízí. Dnes jsme vyrobili dekorace, které jsou úplně celé z přírodních surovin. K výrobě těchto podzimních dekorací jsme nepoužili žádné nádoby.

Rady a nápady na podzimní dekorace

Krásná je venkovní podzimní výzdoba aranžovaná celá z přírodních materiálů, bez použití nádob. Květiny a další přírodní materiály aranžujeme přímo do dutých dřevěných špalíků, kusů kmenů, větví nebo větších pevnějších kusů kůry. Pokud neseženeme duté kusy dřeva, můžeme si díry pro rostliny do dřeva vyvrtat nebo vydlabat. Použijeme k tomu vrtačku, dláto a kladivo.

Rady a nápady na podzimní dekorace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s vřesem. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Dekorace ze dřeva. Dřevěné dekorace. Dřevo. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady.
Podzimní dekorace s vřesem

Hledáte – li rady a nápady na podzimní dekorace aranžované do nádob, podzimní truhlíky nebo podzimní věnce, inspiraci naleznete zde. Najdete zde inspiraci na podzimní truhlíky, dekorace ke dveřím i na zahradu. Všechny dekorace jsou vyrobeny z dostupných přírodních materiálů. Můžete se jimi nechat inspirovat a vyrobit si podobné do svého bytu, domu nebo zahrady.

Podzimní dekorace s mechem

Rady a nápady na podzimní dekorace. Podzimní dekorace. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní výzdoba. Podzimní dekorace s mechem. Podzimní truhlík na okno. Dekorace ze dřeva. Dřevěné dekorace. Dřevo. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady.
Podzimní dekorace s mechem a šípky

Velmi pěkná drobná dekorace. Vyrobíme ji velmi rychle. Dutý špalík dřeva je vyložený mechem, ozdobený jemnými proutky vrby ze kterých jsme odstranili lístky a zralými rudými šípky stočenými do věnečku. Tato dekorace není velká, ale díky svým krásným jasným barvám rozsvítí každé místo, na které ji umístíme.

Podzimní dekorace z vřesů

Kvetoucí vřesy jsou podzimní klasika. Zasadili jsme je do dutých dřevěných špalků. Omotané jsou stočenými proutky přísavníku a jemnými větvičkami modřínu. 

Rady a nápady na podzimní dekorace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Co dát do truhlíku na podzim? Podzimní truhlíky s vřesem. Podzimní dekorace s květinami. Podzimní truhlík na okno. Dekorace ze dřeva. Dřevěné dekorace. Dřevo. Podzimní dekorace před dveře. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady.
Podzimní výzdoba s vřesem

Rady a nápady na podzimní dekorace z dýní

Další  podzimní dekorace ke kterým nepotřebujeme nádoby jsou dekorace z dýní. Podzimní dekorace můžeme aranžovat přímo do vydlabaných okrasných dýní různých barev, tvarů a velikostí. Okrasné dýně nahoře opatrně odkrojíme a vydlabeme. Vydlabané dýně použijeme jako nádobu na dekoraci. Můžeme je přímo osadit, jako květináč, nebo vložit do dýně dekoraci i s květináčem. Jediná výjimka je, pokud chceme dýni použít jako vázu, pak je potřeba do vydlabaného místa vložit plechovku nebo jinou nádobu odpovídající velikosti, která nám vázu nahradí.

Podzimní výzdoba aranžovaná v dýni

Podzimní dekorace s mochyní a šípky ve větší žluto zelené okrasné dýni. Do vydlabané dýně jsme naaranžovali mochyně, velké a drobné šípky. Vršek dýně je omotaný silným dekorativním provazem. Tato dekorace svými zářivými barvami přímo rozsvítí každé místo na které ji postavíme.

Podzimní dekorace aranžovaná v dýni

Podzimní dekorace v dýni Hokaido

Dekorace v dýni Hokaido tvoří stříbrošedý drátovec osazený ve vydlabané dýni. Sytě oranžovou dýni barevně krásně doplňuje. Dýně je omotaná podzimně zbarveným přísavníkem s temně modrými plody.

Podzimní dekorace v dýni Hokaido

Prohlédněte si i další zajímavé inspirace, rady a nápady na podzimní výzdobu a dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru