Podzimní věnec z vřesu

Podzimní věnec z vřesu působí na dveřích velmi dekorativně. Podzimní věnec na dveře můžeme ozdobit různými přírodními materiály. Vřes je jednou z nejoblíbenějších květin, které je možné použít na výrobu věnců i dalších podzimních dekorací. Je velmi dekorativní, dobře se s ním pracuje a dekorace, které z něj vytvoříme nám dlouho vydrží.

Podzimní věnec. DIY. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření.
Podzimní věnec z vřesu

Můžeme si vybrat z mnoha barevných odstínů. Na podzimní věnec můžeme zvolit klasický vřes obecný nebo si vybrat v široké nabídce obchodů z mnoha barevných kultivarů. Ty se liší barvou květů, často i barvou celé rostliny. Najdeme rostliny vřesů zelené, žlutozelené i zbarvené do rezavé či šedozelené barvy. Květy mají mnoho odstínů růžové, fialové i bílé či žluté barvy. Vybereme si barvu vřesu, která se nám líbí. Chceme-li mít věnec pestřejší, můžeme namíchat vřesy více barev.

Materiál a pomůcky

  • vřes
  • základ na věnec
  • floristický drát
  • nůžky na vřes
  • kleštičky na drát

Video návod

Návod

Pro výrobu tohoto podzimního věnce použijeme koupený základ nebo si vyrobíme vlastní. Pokud se rozhodneme pro vlastní, vytvoříme jej z několika šlahounů popínavých rostlin, jako je vinná réva, psí víno či rdesno. Na výrobu základu můžeme použít i pružné větvičky stromů.

Podzimní dekorace. DIY. Podzimní výzdoba. DIY návody. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Korpus na věnec.
Vyrobíme si korpus na věnec

Stočili jsme do kruhu šlahouny rdesna a ovázali je floristickým drátkem. Základ nemusí být úplně dokonalý, protože bude celý pokrytý vřesem.

Podzimní výzdoba. DIY. Podzimní dekorace. DIY návody. Inspirace. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Korpus na věnec.
Základ na věnec máme hotový

Základ na podzimní věnec již máme hotový.

Podzimní tvoření. DIY. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. DIY návody. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce.
Připravíme si vřes

Připravíme a nastříháme si vřes. Z větviček vřesu připravíme snopečky. Urychlí nám to práci.

Jednotlivé snopečky vřesu budeme postupně vrstvit a připlétat na věnec.

Podzimní věnec z vřesu. DIY. Podzimní věnec na dveře. DIY návody. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce.
Vřes postupně přikládáme na věnec

Pokládáme je na připravený základ a připevňujeme je pomocí drátku. Snopečky vřesu pokládáme v jednom směru a vždy je omotáme a pevně stáhneme floristickým drátkem.

Na závěr vyrobíme z drátku očko na zavěšení věnce a máme hotovo. Chceme-li mít věnec zdobnější, můžeme jej zavěsit na dekorativní stuhu doplněnou mašlí.

Podzimní věnec návod. DIY. DIY návody. Inspirace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu.
Vyrobíme očko na zavěšení

Podzimní věnec s vřesem můžeme umístit kam se nám hodí, na vchodové dveře či do interiéru.

Tvoření podzimní dekorace DIY. Návod. Návody. Inspirace. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Aranžmá z vřesu. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace z vřesu. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce.
Podzimní dekorace

V interiéru nám podzimní věnec zdobený vřesem vydrží velmi dlouho pokud na něj nesvítí slunce.

Podzimní věnec z vřesu můžeme bez problému použít i venku. Vydrží dlouho, pokud není vystaven dešti a slunečním paprskům.

Hledáte inspiraci na podzimní věnce a podzimní dekorace? Zde jsou návody a inspirace jak si sami vyrobit jednoduchou podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru