Podzimní dekorace: jak vyrobit stromeček z vřesu

Hledáte návod na výrobu originální podzimní dekorace? Zde je inspirace na podzimní tvoření. Využít můžeme téměř vše, co v přírodě na podzim nasbíráme, plody, listy, větve… Vyrobili jsme originální stromeček z vřesu. Rozhodli jsme se na výrobu dekorace použít výhradně přírodní materiály, právě rozkvetlý vřes, dřevo a mech.

Podzimní dekorace rady a nápady. Jak vyrobit podzimní dekorace, návod, návody, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Dekorace z vřesu.
Podzimní dekorace

Tato podzimní výzdoba je velmi dekorativní. Ačkoli to zprvu nevypadá, není na výrobu nijak zvlášť složitá. Pokud máme po ruce všechny dostupné suroviny, budeme s její výrobou do hodiny hotovi.

Materiál a pomůcky:

  • větvičky vřesu
  • mech
  • suchá větev
  • květináč
  • větší nádobu
  • kamínky
  • pletivo (drát)
  • kůra
Podzimní dekorace inspirace a nápady. Jak vyrobit podzimní dekorace, návod, návody, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace Venkovní dekorace. Výroba venkovní podzimní dekorace. Dekorace z vřesu.
Výroba podzimní dekorace z přírodnin.

Postup:

Připravíme si větší nádobu, která se nám líbí k výrobě podzimní dekorace.

Do menšího květináče nasypeme zhruba do poloviny drobné kamínky. Zapíchneme do něj větev, na kterou budeme stromeček aranžovat a dosypeme.

Květináč vložíme na dno připravené větší nádoby a zasypeme jej celý zbytkem kamínků.

Podzimní dekorace návody. Jak vyrobit podzimní dekorace, návod, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Dekorace z vřesu.
Výroba dekorace.

Z mechu si vyrobíme kouli o průměru cca 15 cm. Mech lehce stlačíme do koule a obalíme jej jemným pletivem nebo drátem, aby nám držel tvar.

Takto připravenou kouli nasadíme na špičku větve a začneme do ní postupně zapichovat nastříhané větvičky vřesu. Vřes zapichujeme rovnoměrně, aby nám na stromečku vytvořil pěknou ozdobnou korunu.

Podzimní dekorace. Jak vyrobit podzimní dekorace návody, rady, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace. Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Dekorace z vřesu. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření.
Jak vyrobit podzimní dekorace.

Na závěr pokryjeme povrch nádoby připraveným mechem.

Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní tvoření. Jak vyrobit podzimní dekorace, návod, návody, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Dekorace z vřesu.
Podzimní výzdoba.

Hotovou dekoraci můžeme doplnit březovou kůrou. Ta celé aranžmá barevně pěkně doplní.

Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní tvoření. Podzimní výzdoba. Jak vyrobit podzimní dekorace, návod, návody, nápady, inspirace. Výroba podzimní dekorace Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Dekorace z vřesu. Stromeček z větví.
Podzimní výzdoba z vřesu.

Inspirace a návody na tvoření podzimní výzdoby.

TIP!

Originální stromeček z vřesu, je krásná podzimní dekorace před náš dům, na terasu, balkon nebo zahradu.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru