Podzimní dekorace z vřesu: Vytvořte si krásné jednoduché srdíčko

Podzimní dekorace z vřesu, kterou si můžete snadno a rychle sami vyrobit. Hodí se k výzdobě interiéru doma, na chalupě i chatě. Inspiraci „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Srdíčko z vřesu

Vřes

Vřes je krásná dekorativní rostlina, která se skvěle hodí na výzdobu a tvoření. Na podzimní dekorace můžeme zvolit klasický vřes obecný nebo si vybrat v široké nabídce obchodů z mnoha barevných kultivarů. Liší se barvou květů, často i barvou celé rostliny. Rostliny vřesů najdeme zelené, žlutozelené i zbarvené do rezavé či šedozelené barvy. Květy mají mnoho odstínů růžové, fialové, bílé i žluté barvy. Vybereme si barvu vřesu, která se nám líbí. Chceme-li mít srdíčko pestřejší, můžeme namíchat vřesy více barev.

Video návod

Návod

Srdce z vřesu zvládne vytvořit i začátečník. Výroba nezabere mnoho času, do půl hodiny se bez problému vejdeme. Je to skvělý tip na milý ručně vyrobený dárek.

  • vřes
  • floristický drát 0,6 mm
  • kleště
  • nůžky

Příprava

Nastříháme jednotlivé větvičky vřesu rozdělíme si je na dvě stejně velké části.

Vázání srdíčka

Na konci drátu uděláme malé očko, abychom se o něj nezranili. Vezmeme snopeček vřesu a obtočíme jej drátem. Postupně navazujeme další a další kousky vřesu dokud nemáme požadovanou velikost. Stejným způsobem uvážeme levou i pravou část. Obě poloviny srdce vážeme ve stejném směru od shora dolů. Obě části spojíme a pevně ovážeme. Současně vytvoříme i očko na zavěšení. Vytvarujeme srdíčko a ve špičce konce drátkem pevně spojíme. Drát i přečnívající konce odstřihneme a začistíme.

Aranžování

Srdíčko z vřesu je hezká přírodní dekorace domů i na chalupu. Můžeme jím ozdobit dveře, stěnu, na chalupě třeba starý kredenc nebo skříň… Záleží na naší fantazii a vkusu.

Srdce z vřesu. Srdíčko z vřesu. Podzimní věnec. DIY. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Podzimní dekorace z vřesu. Květinové věnce. Květinové věnce na dveře. Věneček z vřesu. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace na dveře. Vřes. Dekorace z vřesu. Celoroční věnec. Dekorace do bytu. Výroba dekorace. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. DIY návody. Dekorace na dveře. Dekorace dveří. Dekorace srdce. Dekorace video. Videonávod.
Svážeme střed srdíčka

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám podzimní dekorace z vřesu a zajímají vás další návody na podzimní tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru