Podzimní dekorace z šípků: DIY návod

Podzimní dekorace z šípků jsou nádherné a velmi oblíbené. Šípky a jejich krásné barvy by byla škoda na podzimní dekorace nevyužít. Nastříhali jsme si několik větviček a vytvořili si z nich šípkové srdíčko. Má výrazné zářivé barvy a dozdobené je silným přírodním provazem. Skvěle se hodí, jako věnec na dveře i na stěnu. Rozzáří každé místo, na které jej umístíme.

Podzimní dekorace srdce. Věnec ze šípků. Podzimní srdce z šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Podzimní věnec srdce. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Podzimní dekorace ze šípků

Pro výrobu této podzimní dekorace jsme jako základ použili proutěné srdce, které jsme si vyrobili na jaře z proutků svídy. Můžete si jej vytvořit podle tohoto návodu.

Šípky na výrobu dekorace snadno nasbíráme při podzimní procházce. Najdeme je všude. Jsou skvělým a tradičním materiálem pro podzimní tvoření. Můžeme je použít k výrobě venkovních i interiérových dekorací. Svojí krásnou zářivou barvou ozdobí každé místo, na které je umístíme. Podzimní dekorace z šípků nám v bytě vytvoří příjemnou podzimní atmosféru.

POZOR! Na trhání šípků, je třeba si vzít kožené pracovní rukavice a starší oblečení. Šípky mají velké množství ostrých trnů a měli bychom od nich zbytečně poškrábané ruce i oblečení.

Materiál a pomůcky

  • proutěný korpus ve tvaru srdce
  • větvičky šípků
  • zahradnické nůžky
  • floristický drát
  • kleště
  • silný ozdobný provaz z kokosových vláken

Video návod

Návod

Jako první věc je potřeba odstranit ze šípkových větviček trny. Použijeme na to kožené rukavice a na větší trny kleště. To nám velmi usnadní další práci při výrobě dekorace.

Nastříháme si šípkové větvičky dlouhé cca 10 – 15 cm. Větvičky postupně navazujeme za sebou jednu po druhé (viz. video návod). Tímto způsobem si vytvoříme obě poloviny srdce.

 Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Podzimní dekorace srdce. Věnec ze šípků. Podzimní srdce z šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Podzimní věnec srdce. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Vyrábíme podzimní dekorace

Poté je navážeme na základní korpus.

Korpus na věnec ve tvaru srdce. Podzimní dekorace srdce. Věnec ze šípků. Podzimní srdce z šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Podzimní věnec srdce. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Základ na věnec

Střed srdce obtočíme dekorativním silným provazem z kokosových vláken. Na závěr vytvoříme očko na zavěšení a podzimní dekorace je hotová. Stačí již jen pro ni vybrat to správné místo.

Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace. Podzimní dekorace srdce. Věnec ze šípků. Podzimní srdce z šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Podzimní věnec srdce. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy.
Podzimní dekorace na dveře

Pokud nasbíráme větší množství šípků můžeme je využít i jinak, než jen na výrobu podzimní dekorace. Šípky jsou velmi zdravé pro podporu naší imunity, obsahují velké množství vitamínu C. Můžeme je použít jak čerstvé, tak sušené a uvařit si z nich velmi zdravý a chutný domácí šípkový čaj.

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Hledáte inspiraci na podzimní věnce a podzimní dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru