Perníkový adventní věnec

Perníkový adventní věnec není úplně tradiční adventní dekorace. Pokud plánujeme upéct vánoční perníčky, stačí jen připravit více těsta a věnec z perníku si vyrobit. Nebo naopak. Připravíme si těsto na věnec a jistě nám zbude i na misku perníčků. Perníkový adventní věnec nám provoní celý byt a navodí nám příjemnou vánoční atmosféru. Navíc se nemusíme se bát, že by nám z něj opadalo jehličí.

Adventní věnec perníkový. Vánoční perníčky. Zdobení vánočních perníčků. Poleva na perníčky. Recept na perníčky. Vánoční výzdoba. Výroba vánoční dekorace. Vánoční věnec. Vánoční svícen.
Adventní věnec z perníku

Zde najdete recept na těsto a návod, jak si vlastnoručně adventní věnec z perníku i tradiční vánoční perníčky vyrobit. Na perníkový adventní věnec můžete použít stejný recept, jako na vánoční perníčky.

Na perníkový věnec můžeme zvolit mnoho způsobů zdobení. Záleží na vkusu a zručnosti. Na náš věneček je použito jednoduché zdobení, které by měl zvládnout každý. Do výroby se jistě rády zapojí také naše děti.

Potřebné suroviny:

Adventní věnec z perníku: návod na výrobu

Adventní věnec z perníku. Vánoční perníčky. Perníkový věnec. Perníčky recept. Recept na perníčky. Vánoční věnec.
Vyřízneme si základní kruh na perníkový věnec a ozdobíme jej mandlemi

Připravíme si perníkové těsto a papírové šablony.

Z připraveného perníkového těsta si vyválíme plát silný přibližně 5 až 8 mm.

Podle šablony si z připraveného plátu vyřízneme mezikruží. Tak máme vytvořený základ na perníkový věnec.

Na vyznačených místech ozdobíme věnec mandlemi. Mandle pro zdobení je třeba nejprve spařit horkou vodou a oloupat.

Potom z plátu těsta vykrojíme ještě čtyři menší kroužky (mezikruží). Vnitřní průměr vykrojíme o trochu větší, než je průměr čajové svíčky. Perníkové kroužky umístíme na věnec. Pokud chceme mít jistotu, můžeme do nich rovnou vložit prázdné mističky od čajových svíček. Počítáme s tím, že těsto při pečení zvětší svůj objem.

 

Věnec pečeme ve vyhřáté troubě (cca 170 °C).

Po vyjmutí z trouby potřeme věnec ušlehaným vejcem.

Vychladlý věnec ozdobíme polevou.

Adventní věnec z perníku máme hotový. Stačí jen umístit a zapálit svíčky.

Perníkový adventní věnec. Vánoční perníčky. Adventní věnec z perníku. Poleva na perníčky. Zdobení perníčků. Recept na perníčky. Vánoční věnec. Vánoční svíce. Inspirace na vánoce.
Perníkový adventní věnec je hotový

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru