Podzimní věnec zdobený drobnými šípky

Podzimní věnec můžeme ozdobit různými přírodními materiály. My jsme se dnes rozhodli pro věnec zdobený drobnými šípky. Zaujala nás jejich jedinečná barevnost. Jsou krásné a velmi dekorativní. Skvěle se s nimi pracuje a dekorace z nich vyrobená nám vždy vydrží velmi dlouho.

Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Šípky. Věnec z šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků.
Podzimní věnec na dveře s drobnými šípky

Použitý materiál

  • šlahouny rdesna
  • větvičky s drobnými šípky
  • floristický drát
  • kleště

Návod na výrobu

Pro výrobu tohoto věnce jsme použili vlastní základ. Vytvořili jsme jej z několika šlahounů rdesna. Pokud nemáte zrovna rdesno, nevadí. Na výrobu základu na podzimní věnec můžete použít jakoukoli jinou popínavou rostlinu nebo tenké pružné větvičky stromu.

Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Šípky. Věnec z šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků.
Základ na věnec

Šlahouny rdesna jsme stočili do kruhu a místo, kde se spojují jsme ovázali drátkem. U tohoto věnce základ nebude vidět, proto nemusíme příliš řešit jeho dokonalost. Tento podzimní věnec je zdobený šípky po celém svém obvodě a základ je jimi zcela překrytý.

Základ již máme hotový. nyní si připravíme šípky. Z jednotlivých větviček šípků nejprve odstraníme lístky a očistíme je i od větších trnů, abychom se zbytečně neporanili.

Podzimní věnec. Věnec na dveře. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Šípky. Věnec z šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků.
Větvičky šípků postupně připevňujeme na připravený základ

Větvičky postupně pokládáme na připravený základ a připevňujeme je pomocí drátku. Větvičky šípků klademe hustě za sebou v jednom směru a vždy je pevně stáhneme floristickým drátkem, aby nám hotový věnec držel pěkně pohromadě.

Podzimní věnec s šípky můžeme zavěsit kamkoli se nám líbí. Bude krásný venku na vchodových dveřích i v interiéru. Záleží jen na nás jaké místo mu vybereme. 

Věnec na dveře. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Šípky. Věnec z šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků.
Podzimní věnec z šípků

Pokud nemáme k dispozici tyto drobné šípky, můžeme podzimní věnec vyrobit i z běžných planých šípků. S těmi je sice větší práce, ale hotový věnec je také velmi pěkný. Pokud budeme pracovat s planými šípky, rozhodně je třeba vzít si na práci kožené rukavice. Tyto šípky mají velké množství ostrých trnů a měli bychom od nich zbytečně odřené ruce.

Pokud nasbíráme větší množství šípků můžeme je použít nejen na výrobu podzimních dekorací. Šípky obsahují velké množství vitamínu C a jsou velmi zdravé. Můžeme si je nasušit a v zimě si z nich uvařit chutný čaj.

Hledáte inspiraci na podzimní věnce a jiné podzimní dekorace? Můžete se inspirovat a vyrobit si vlastní podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru