Velikonoční věnec na dveře

Velikonoční věnec na dveře z březového proutí zdobený jutou a vajíčky. Jednoduchá velikonoční dekorace na dveře ve venkovském stylu. Inspiraci a návod, jak si tento velikonoční věnec vyrobit najdete v následujícím video návodu.

Velikonoční věnec. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční věnec z proutí. Velikonoční věnec ze skořápek. Velikonoční věnec recept. Velikonoční věnec z břízy. Velikonoční věnec na vchodové dveře. Věnec. Velikonoční dekorace. Venkovní dekorace. Venkovní velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace do bytu. Velikonoční dekorace na dveře. Dekorace na dveře. Velikonoční tvoření. Nápady na velikonoční tvoření. Velikonoční dekorace výroba. Velikonoční dekorace nápady. Inspirace na velikonoční dekorace. Inspirace na tvoření. Věnec z proutí. Velikonoční věnce. DIY návod. DIY návody.
Velikonoční věnec zdobený vajíčky

Návod na velikonoční věnec

Rustikální velikonoční věnec vyrobený z březového proutí vyrobíte snadno a rychle. Stačí si jen najít správný materiál na tvoření.

Materiál

  • březové proutí
  • zahradnické nůžky
  • vyfouklá vajíčka
  • provázek
  • nůžky
  • drátek
  • kleště
  • jutová stuha
  • tavná pistole + náplň

Video návod

Kde sehnat proutí

Proutí na výrobu dekorace můžete snadno nasbírat pod vysokými břízami. Větve z těchto stromů ve větru často odpadávají. Na výrobu věnce si ponecháme tenké proutí se kterým se dá dobře pracovat. Tvrdé silné části větví odstřihneme.

Základ na velikonoční věnec

Na tento velikonoční věnec nepoužíváme žádný korpus. Celý jej vyrobíme a vytvarujeme sami z březových větviček. Základ je podobný, jako u běžného věnce, jen se jej od počátku snažíme tvarovat do oválného tvaru.

Velikonoční věnec z břízy. Velikonoční věnec. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční věnec z proutí. Velikonoční věnec ze skořápek. Velikonoční věnec inspirace. Velikonoční věnec na vchodové dveře. Věnec. Velikonoční dekorace. Venkovní dekorace. Venkovní velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace do bytu. Velikonoční dekorace na dveře. Dekorace na dveře. Velikonoční tvoření. Nápady na velikonoční tvoření. Velikonoční dekorace výroba. Velikonoční dekorace nápady. Inspirace na velikonoční dekorace. Inspirace na tvoření. Věnec z proutí. Velikonoční věnce. DIY návod. DIY návody.
Návod na velikonoční věnec z proutí

Pletení věnce

Březové větvičky stáčíme do tvaru vajíčka. Z několika větviček vytvoříme jednoduchý základ. Postupně přidáváme další větvičky a připlétáme je k základu. Zastrčíme je do mezírky mezi již stočené větvičky, lehce je opleteme a konec zajistíme. Postupně zvětšujeme objem korpusu. Pleteme tak dlouho, dokud nejsme s výsledkem spokojeni. Hotový věnec pro jistotu lehce obtočíme floristickým drátkem.

Zdobení věnce

Vyfouklá vajíčka navážeme na provázky a přidrátujeme je ke korpusu. Uvážeme jutovou mašli a přilepíme ji pomocí tavné pistole. Velikonoční věnec na dveře můžeme nechat takto jednoduchý, nebo jej dozdobit dle svého vkusu.

Velikonoční věnec na vchodové dveře. Velikonoční věnec. Velikonoční věnec na dveře. Velikonoční věnec z proutí. Velikonoční věnec ze skořápek. Velikonoční věnec inspirace. Velikonoční věnec z břízy.Věnec. Velikonoční dekorace. Venkovní dekorace. Venkovní velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace do bytu. Velikonoční dekorace na dveře. Dekorace na dveře. Velikonoční tvoření. Nápady na velikonoční tvoření. Velikonoční dekorace výroba. Velikonoční dekorace nápady. Inspirace na velikonoční dekorace. Inspirace na tvoření. Věnec z proutí. Velikonoční věnce. DIY návod. DIY návody.
Velikonoční věnec ve venkovském stylu

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám návod na velikonoční věnec a zajímají vás další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru