Věnec na dveře zdobený vratičem

Netradiční věnec na dveře zdobený vratičem. Věnec je zdobený snopečky jemných trav a květenstvími vratiče. Sytě žlutý vratič krásně rozzáří vchodové dveře svými jasnými slunečnými barvami.

Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z vratiče. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na  dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Vratič. Dekorace z vratiče. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Věnec na dveře zdobený vratičem

Věnec z vratiče není na výrobu nijak složitý, zvládne jej vytvořit i úplný začátečník. Materiál na výrobu je běžně dostupný. Vratič roste podél cest, kvete na konci léta a není problém si jej na procházce natrhat.

Materiál

  • jednoduchý základ na věnec
  • vratič
  • jemná tráva dlouhá cca 30 cm
  • floristický drátek
  • kleštičky
  • nůžky

Video návod

Návod

Vratič na zdobení věnce je předsušený. Nastříháme jej a necháme cca dva dny necháme na suchém tmavém místě zavadnout. Kdybychom pracovali s čerstvě ustřiženým, tak by to asi nedopadlo dobře. Ty květy, které jsou „mladé“, málo rozevřené by se nám na věnci ohnuly, svěsily by své žluté hlavičky a to by nevypadalo pěkně. Ty starší by zase naopak ztmavly. Tímto způsobem si je vytřídíme. Je vidět ty, které květy se neohýbají a drží hezky barvu. Po dvou dnech jsou ještě dost tvárné, aby se s nimi dalo dobře pracovat.

Začneme tím, že si ze snopečků trav vytvoříme „uzlíky“, které ovážeme floristickým drátem. Z vratiče odstraníme lístky. Na základní korpus navážeme floristický drát. Uděláme jednu větší volnou smyčku, ze které stočením vytvoříme oko na zavěšení věnce. Postupně navazujeme „uzlíky“ z trav a květenství vratiče. Skládáme a navazujeme je postupně po celém obvodu korpusu.

Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z vratiče. Letní věnec na  dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Vratič. Dekorace z vratiče. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Tvoříme věnec

Věnec zdobený vratičem na tmavém místě dosušíme. Hotový věnec umístíme mimo dosah slunečních paprsků.

Netradiční věnec vyrobený ze snopečků jemných trav a květenství vratiče. Sytě žlutý vratič krásně rozzáří vchodové dveře svými jasnými slunečnými barvami.

Jak vyrobit věnec na dveře. Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z vratiče. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na  dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Vratič. Dekorace z vratiče. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Netradiční věnec

Návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Inspirace a návody na věnce z různých materiálů, klasické kulaté, věnce ve tvaru srdíčka, … Návod jak vyrobit korpus z proutí…

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE.

Hledáte inspiraci a návody pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření. Na webu najdete inspiraci na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru