Vajíčková pomazánka: Chutná snídaně, svačina či večeře

Vajíčková pomazánka, výborná a příjemně ochucená. Zdravá a sytá snídaně, svačina či večeře, která je jednoduchá na přípravu. V následujícím video receptu najdete postup, jak ji připravit.

Vajíčka

V kuchyni využíváme vajíčka, jako oblíbený samostatný pokrm v různých úpravách a také je do mnoha receptů přidáváme. Téměř se bez nich neobejdeme při přípravě těst. Vejce jsou zdrojem bílkovin a výživných látek. Jedno vejce obsahuje přibližně šest až osm gramů bílkovin a tuku. Neobsahuje téměř žádné sacharidy. Vajíčka mají vysoký obsah vitamínů D a B12 a další minerálních látek.

Recept

Rychlý recept na přípravu pomazánky. Vajíčková pomazánka je skvělý způsob, jak zpracovat vejce z velikonoční koledy. Vařená vajíčka se skvěle hodí na přípravu domácí pomazánky.

Suroviny

  • 100 g změklého másla
  • 6 vajec uvařených natvrdo
  • 1-2 lžičky plnotučné hořčice
  • lžička soli
  • pepř
  • pažitka

Příprava

Vařená vajíčka nejprve oloupeme, oddělíme žloutky a bílky nadrobno nakrájíme. Smícháme změklé máslo a sůl, přidáme pepř, hořčici, žloutky a všechny suroviny důkladně promícháme. Na závěr vmícháme nadrobno nakrájené bílky, pažitku a můžeme podávat.

Jak servírovat

Vajíčková pomazánka sypaná čerstvou pažitkou je chutná a vydatná snídaně, svačina či večeře. Vynikající je s čerstvým chlebem, pečivem, křupavou bagetou či topinkami. Výborná je také na obložené chlebíčky. Máte rádi pomazánky? Můžete vyzkoušet další naše oblíbené domácí recepty.

Vajíčková pomazánka. Retro vajíčková pomazánka. Luxusní vajíčková pomazánka. Babiččina vajíčková pomazánka. Zdravá vajíčková pomazánka. Klasická vajíčková pomazánka. Nadýchaná. Recept. Recepty. Pomazánka z vajíček. Z vajec. Vajíčka. Vejce. Pomazánka recept. Vajíčková pomazánka recept. Pomazánka z vajec. Recept na pomazánku. Domácí pomazánka. Pomazánka vajíčková. Marmite. Luxusní pomazánka. Jednoduchá. Videa. Video. Video recept. Původní pomazánka.
Vajíčková pomazánka

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Zkoušíte rádi nové recepty a chutnala vám vajíčková pomazánka? Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat i další naše oblíbené domácí recepty. Tvoříte a hledáte inspirace na nové návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru