Jarní věnec na dveře

Jarní věnec na dveře vyrobený z buxusu, krásná a jednoduchá přírodní dekorace pro váš dům či byt. Prohlédněte si následující video návod, najdete v něm inspiraci a postup, jak si podobný věnec vytvořit.

Jarní věnec na dveře. Jarní věnec na vchodové dveře. Jarní věnec přírodní. Věnec na dveře jarní. Jarní věnec na vchodové dveře vyrobit. Jak vyrobit jarní věnec na dveře. Jak se dělá věnec. Dekorace na dveře. Jarní dekorace na dveře. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Dekorace na venkovní dveře. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček.
Jarní věnec z buxusu

Buxus

Buxus nebo také zimostráz je krásný sytě zelený neopadavý keř, který najdete skoro v každé zahradě. Jeho větvičky se skvěle hodí k výrobě věnců a dalších přírodních dekorací po celý rok.

Návod na jarní věnec

Jarní věnec z buxusu není na výrobu nijak složitý, bez problému jej zvládne vytvořit i začátečník. Celý postup „jak na to“ si můžete prohlédnout v následujícím video návodu.

Materiál

  • korpus na věnec
  • větvičky buxusu
  • floristický drát
  • kleště
  • stuhy
  • provázek

Příprava

Nastříháme si větvičky buxusu o velikosti cca 15-20 cm. Snažíme se vybrat podobně rostlé větvičky. Věnec pak bude hezky souměrný. 

Jak vyrobit korpus na věnec

Na výrobu korpusu můžeme použít šlahouny popínavých rostlin i pružné větvičky stromů nebo keřů. Velmi vhodné a pružné jsou všechny druhy vrb. Jarní věnec z buxusu je vázaný na jednoduchém proutěném základu, který si můžeme snadno sami vyrobit.

Jak zavěsit věnec

Vytvoříme jednoduché oko na zavěšení. Na připravený korpus navážeme floristický drát. Uvážeme několik pevných otoček, Přes prsty uděláme jednu větší volnou a opět uvážeme několik pevných. Volnou otočku několikrát zakroutíme a vytvoříme tak oko na zavěšení věnce.

Jak vázat jarní věnec

Začneme vázáním věnce. V ruce si poskládáme několik větviček buxusu tak, aby nám pokryly celý objem korpusu od středu k vnějšímu okraji a upevníme je floristickým drátem. Větvičky stále přidáváme a postupně navazujeme. Stejným způsobem pracujeme rovnoměrně po celém obvodu věnce.

Jarní věnec na vchodové dveře. Jarní věnec na dveře. Jarní věnec přírodní. Věnec na dveře jarní. Jarní věnec na vchodové dveře vyrobit. Jak vyrobit jarní věnec na dveře. Jak se dělá věnec. Dekorace na dveře. Jarní dekorace na dveře. Jarní věnec na dveře návod. Jarní věnce inspirace. Jarní věnec. Velikonoční věnec. Jarní věnce inspirace. Velikonoční věnce. Velikonoční věnec návod. DIY návody. DIY nápady. Inspirace. Věnec na dveře. Věnec na vchodové dveře. Dekorace ne dveře. Věnec na dveře celoroční. Dekorace na vchodové dveře. Dekorace na venkovní dveře. Dekorace z buxusu. Věnec z buxusu. Buxus. Krušpánek. Věneček z buxusu. Věneček.
Jak vyrobit věnec

Zdobení věnce

Jarní věnec na dveře ozdobíme stuhami. K buxusu se velmi dobře hodí juta, krajka i obyčejný provázek. Vytvoříme jednoduchou mašli z jutové stuhy a krajky. Stuhy přeložíme a uprostřed je stáhneme drátkem. Mašli ještě ozdobíme tenkou krajkou a několika provázky. Věnec můžeme nechat takto přírodní, nebo jej dozdobit dle svého vkusu.

Umístění věnce

Jarní věnec z buxusu je krásná přírodní dekorace. Pokud jej nevystavíme přímému slunci, vydrží dlouho a zachová si pěknou zelenou barvu i když seschne. Můžeme jej zavěsit na dveře i na stěnu. Krásný je také jako jarní dekorace na stůl. Záleží jen na velikosti věnce, naší fantazii a vkusu, jak jej dokážeme využít.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám jarní věnec z buxusu a zajímají vás inspirace a návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru