Jarní dekorace ke vchodu, na terasu i balkon

Jarní dekorace ke vchodovým dveřím v keramické misce zdobená maceškami. Prohlédněte si následující video návod, najdete v něm inspiraci a návod, jak si podobnou výzdobu můžete vytvořit.

Jarní dekorace inspirace venkovní. Venkovní dekorace. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Velikonoční dekorace. Dekorace do zahrady. Zahradní dekorace. Macešky. Dekorace z macešek. Dekorace v misce. Venkovní dekorace v misce. Dekorace do misky. Velikonoční tvoření. Velikonoční výzdoba. Velikonoční dekorace. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace. Křepelčí vajíčka. Jarní výzdoba. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace venkovní. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace venkovní.
Jarní dekorace

Macešky

Macešky nebo také violky jsou krásné a nenáročné květiny. Máme opravdu z čeho vybírat. Existují v mnoha barevných variantách a velikostech květů. Skvěle se hodí na jarní dekorace k výsadbě do nádob i volné půdy. Ideální je pro ně umístění v polostínu, přímé slunce jim příliš nesvědčí.

Návod

Hledáte inspirace na jarní výzdobu? Naaranžujte si jarní dekorace z macešek. Budou vás těšit svými krásnými zářivými barvami.

Materiál

 • keramická miska
 • macešky
 • kamenná drť
 • zahradnický substrát
 • mech
 • větvičky modřínu
 • jutová stuha
 • tavná pistole
 • drátek
 • kleště
 • provázek
 • nůžky

Video návod

Základ venkovní dekorace

Základem dekorace je keramická miska. Okraj je ozdobený jutovou stuhou, kterou přilepíme pomocí tavné pistole.

Výsadba macešek

V misce vytvoříme drenážní vrstvu z kamínků. Macešky opatrně vyjmeme ze sadbových květináčů. Lehce narušíme kořenový bal, aby lépe zakořenily. Vložíme je do misky a obsypeme substrátem. Dosypeme zeminu a povrch pokryjeme mechem. Maceškám vysazeným v misce je třeba poskytnout kvalitní zeminu a udržovat ji vlhkou.

Zdobení venkovní dekorace

Květinovou dekoraci dozdobíme proutky modřinu. Na okraj květináče zapíchneme 4 až 5 větviček. To samé i na protější straně. Horní konce všech větviček stáhneme k sobě a nad středem misky je spojíme drátkem. Ovážeme je provázkem nebo stužkou a uvážeme mašličku. 

Proměna dekorace

Na Velikonoce můžeme zavěsit do středu dekorativní vajíčka, přidat barevné stužky a vytvořit tak rychle a jednoduše velikonoční dekoraci.

Venkovní dekorace v misce. Jarní dekorace inspirace venkovní. Venkovní dekorace. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Velikonoční dekorace. Macešky. Dekorace z macešek. Dekorace v misce. Dekorace do misky. Velikonoční tvoření. Velikonoční výzdoba. Velikonoční dekorace. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace. Křepelčí vajíčka. Jarní výzdoba. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace venkovní. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace venkovní.
Jarní dekorace v misce

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Zajímají vás inspirace a návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru