Dekorativní obrázek s maceškami: DIY návod

Jednoduchý dekorativní obrázek tištěný na čtvrtku. Líbí se vám akvarelové obrázky, ale neumíte příliš kreslit? Zkuste tisk z čerstvých květů. Stačí obětovat pár kvítků macešek a za chvilku si vytvoříte nádherný přírodní obrázek.

Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. Obrázky. Jednoduchý obrázek. Jednoduché obrázky. Akvarel květiny. Malování akvarelem. Pro začátečníky. Dekorativní obrázek. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIYcesky. Domácí tvoření návody. Jarní tvoření. Kreativní tvoření pro dívky. Domácí tvoření s dětmi. Tvoření s dětmi. Kreativní tvoření. Tvoření. Tvoření z papíru. Tvoření pro děti. Jarní tvoření s dětmi. Ruční tvoření. Kreativní nápady. Kreativní nápady návody. Domácí vyrábění. Kreativní DIY. DIY obrázky. DIY dárky. Jarní tvoření. DIY návod. Kreativní tvoření. Tisk. Tvoření. Návod. Návody. Inspirace. Nápady. Obrázky květin. Kreslené obrázky. Obrazy. Ručně malované obrazy. Obrazy obrázky. První jarní květiny. Květina. Macešky. Macešky obrázky. Kytička. Kytičky. Jarní kytičky. Violka vonná. Violka. Violka trojbarevná. Akvarel. Akvarely. Kreativní techniky. Akvarelové obrázky.
Dekorativní obrázek s maceškami

Vybereme si kvítky s pestrými barvami, aby byly otisky výrazné.

Materiál

  • kvítky macešek
  • čtvrtka
  • eurofolie
  • malé kladívko
  • nůžky
  • špejle
  • dřevěný rámeček
  • časopis nebo papíry na podložení

Návod

Odstřihneme kvítky macešek a zbavíme je stonků. Odstřiháváme čerstvé kvítky. Odkvétající, které se začínají kroutit by se nedaly dobře otisknout. Kvítky macešek položíme na čtvrtku lícem dolů. Potřebujeme naprosto hladký povrch, proto si čtvrtku podložíme silnějším časopisem, aby se nám tisk co nejlépe povedl. Čtvrtku nikdy nepodkládáme ničím, co má jakoukoli strukturu, ta by se nám otiskla do obrázku. Kdybychom k podložení použili například vroubkovaný karton, byly by macešky jemně pruhované.

Jednotlivé kvítky rozložíme tak, aby se nám líbila jejich výsledná kompozice. Snažíme se je umístit spíše nahodile, aby nesměřovaly všechny stejným směrem. To nepůsobí přirozeně. Jsme-li s jejich rozmístěním spokojeni, položíme na ně folii. Jednou rukou folii přidržujeme a druhou postupně jeden kvítek po druhém pečlivě poklepáváme kladívkem. Jemným poklepáváním kvítky postupně uvolní barevné pigmenty a otisknou se na čtvrtku.

Výsledek rozhodně stojí za to. Pestrobarevné kvítky macešek se krásně otisknou do všech detailů. Jakmile bude tisk hotový, odstraníme opatrně fólii. Pomocí špejle pomalu odstraníme zbytky květů z papíru a zůstanou nám krásné otisky. Obrázek je hotový za pár minut. Čtvrtka nasákne vlhkost z květů proto ji zatížíme a necháme obrázek zaschnout. Ostřihneme jej a vložíme do rámečku.

Hotové „akvarelové“ obrázky můžeme zarámovat nebo je použít na výrobu přáníček či jiných papírových drobností.

Dekorace. Obrázek. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. Obrázky. Jednoduchý obrázek. Jednoduché obrázky. Akvarel květiny. Malování akvarelem. Pro začátečníky. Dekorativní obrázek. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIYcesky. Domácí tvoření návody. Jarní tvoření. Kreativní tvoření pro dívky. Domácí tvoření s dětmi. Tvoření s dětmi. Kreativní tvoření. Tvoření. Tvoření z papíru. Tvoření pro děti. Jarní tvoření s dětmi. Ruční tvoření. Kreativní nápady. Kreativní nápady návody. Domácí vyrábění. Kreativní DIY. DIY obrázky. DIY dárky. Jarní tvoření. DIY návod. Kreativní tvoření. Tisk. Tvoření. Návod. Návody. Inspirace. Nápady. Obrázky květin. Kreslené obrázky. Obrazy. Ručně malované obrazy. Obrazy obrázky. První jarní květiny. Květina. Macešky. Macešky obrázky. Kytička. Kytičky. Jarní kytičky. Violka vonná. Violka. Kreativní techniky. Violka trojbarevná. Akvarel. Akvarely. Akvarelové obrázky.
Přírodní akvarel

Macešky v misce

Macešky jsou krásné venkovské kytičky, proto k nim skvěle hodí stará kuchyňská mísa místo běžného květináče. Sesadíme-li více druhů dohromady, vypadají naprosto skvěle. Vždy nás potěší svými zářivými barvami. Pokud květiny dáváme do zahrady, určitě vyvrtáme na dně plechové mísy odtokový otvor. Maceškám se dobře daří v polostínu, vyhovuje jim rozptýlené sluneční světlo a propustná půda. Nesnášejí přímé sluneční světlo a sucho.

Dekorace do zahrady. Dekorace do truhlíku. První jarní květiny. Květina. Macešky. Macešky obrázky. Kytička. Kytičky. Jarní kytičky. Violka vonná. Violka. Violka trojbarevná. Přírodní dekorace. Kytice. Jarní dekorace. Květinová dekorace. Dekorace z macešek. Recyklace. Tvoření. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIYcesky. Domácí tvoření návody. Jarní tvoření. Kreativní tvoření pro dívky. Domácí tvoření s dětmi. Tvoření s dětmi. Kreativní tvoření. Tvoření. Tvoření z papíru. Tvoření pro děti. Jarní tvoření s dětmi. Ruční tvoření. Kreativní nápady. Kreativní nápady návody. Domácí vyrábění. Kreativní DIY. DIY obrázky. DIY dárky. Jarní tvoření.. Kreativní techniky.
Macešky v nádobě

Tvoříte rádi? Inspirujte se našimi návody a nápady na dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Na webu najdete inspirace na výzdobu interiéru, zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Mlsáte? Vyzkoušejte naše výborné domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru