Jarní truhlíky na okno, balkon či terasu

Jarní truhlíky jsou skvělým způsobem, jak oživit venkovní prostory a přivést do nich krásu a barevnost. Inspiraci na jejich výsadbu a aranžování najdete v následujícím video návodu.

Jarní truhlíky. Květinové truhlíky. Jarní truhlíky na okno. Jak osadit jarní truhlíky. Čím osadit jarní truhlíky. Jarní truhlíky na balkon. Jarní dekorace inspirace venkovní. Venkovní dekorace. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. Velikonoční dekorace. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace. Jarní výzdoba. Jarní dekorace v truhlíku. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace venkovní. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace venkovní. Jarní výsadba. Jarní dekorace. Květinová aranžmá pro jarní truhlíky. Truhlíky na balkoně. Truhlíky pro venkovní dekoraci.
Inspirace na jarní truhlíky

Rostliny pro jarní truhlíky

K výsadbě se hodí rostliny, které snesou chladnější teploty. Vhodné jsou jarní cibuloviny narcisy, hyacinty či modřence. Skvělou volbou jsou také petrklíče a macešky. Vyberete si rostliny ve svých oblíbených barvách. V nabídce obchodů jich najdete nepřeberné množství.

Video návod

Návod na jarní truhlíky

Zvolte květiny, které se budou navzájem doplňovat a vytvoří zajímavé barevné kompozice.

Materiál

  • truhlík
  • kamínky
  • substrát
  • petrklíče
  • hyacinty
  • proutky svídy
  • floristický drát
  • kleště
  • stužky

Příprava

Na dně truhlíku vytvoříme potřebnou drenážní vrstvu z kamenné drti a zároveň nám truhlík také zatíží.

Výsadba

Postupně přidáváme zeminu a vysazujeme jednotlivé květiny. Po vyjmutí rostliny z květináče vždy lehce narušíme kořenový bal, lépe pak zakoření. Rozvrhneme si prostor v truhlíku a sázíme postupně od jedné strany.

Aranžování

Do rohů truhlíku zastrčíme proutky svídy. Nad středem truhlíku je spojíme drátkem a ozdobíme jutovou stuhou. V případě potřeby dosypeme zeminu a rostliny zalijeme.

Veškeré truhlíky, popřípadě i jiné aranžovací nádoby je třeba mít vždy důkladně zajištěné proti pádu z parapetu dolů, obzvlášť ve vyšších patrech!

Jarní truhlíky na okno. Jarní truhlíky. Květinové truhlíky. Jak osadit jarní truhlíky. Čím osadit jarní truhlíky. Jarní truhlíky na balkon. Jarní dekorace inspirace venkovní. Venkovní dekorace. Dekorace ke vchodovým dveřím. Dekorace ke dveřím. Dekorace ke vchodu. Dekorace vchodu. Velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. Velikonoční dekorace. Jarní květiny tvoření. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace. Jarní výzdoba. Jarní dekorace v truhlíku. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace venkovní. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace venkovní. Květinová aranžmá pro jarní truhlíky. Truhlíky na balkoně. Truhlíky pro venkovní dekoraci.
Jarní dekorace do truhlíků

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbila se vám inspirace na velikonoční truhlíky a zajímají vás další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru