Jarní dekorace z kroucené vrby: DIY

Co vyrobit z kroucené vrby? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na jarní dekorace z kroucené vrby. Můžeme ji použít do zahrady i interiéru. Hnízdo na květiny tvořené z proutků kroucené vrby je krásná přírodní dekorace. Je jen na nás, jaké jarní kytičky do něj umístíme.

Jarní dekorace. DIY dekorace. tvoření. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Jak vyrobit. Velikonoční dekorace z vrby. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Dekorace z kroucené vrby

Nastříháme si na zahradě tenké větvičky kroucené vrby a můžeme začít s tvořením dekorace. Pokud nemáme vlastní, jistě ji najdeme v blízkém okolí u kamarádů či známých.

Výroba hnízda není nijak složitá. Umíte uplést věnec? Tak umíte i hnízdo, je to snadné. Základ je v tom, že proutky nesmíte pevně utahovat. Musíte je nechat volnější, hezky provzdušněné.

Prohlédněte si video návod jak na to a můžete začít.

Materiál

  • větvičky kroucené vrby
  • mech
  • květiny
  • miska
  • zahradnické nůžky

Návod

Roztřídíme si větvičky. Na základ a na dno hnízda použijeme silnější a na oplétání slabší. Z několika větviček vrby vytvoříme jednoduchý základ na věnec. Vznikne tak základní kruh, který ve spodní části křížem zpevníme několika silnějšími větvičkami. Hnízdo začneme oplétat do výšky. Postupně zvětšujeme objem korpusu tak, že přidáváme další a další pruty a postupně je připlétáme k základu. 

Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Postupně připlétáme jednotlivé proutky

Každý nový proutek vždy zastrčíme do mezírky mezi již stočenými pruty a lehce jej omotáme, propleteme a druhý konec zajistíme. Pleteme, dokud nejsme s výsledkem spokojeni. Pokud nám některé silné proutky ve spodní části zbytečně přečnívají, odstřihneme je nůžkami a máme hotovo.

Když máme hotovo, vyložíme dno mechem. Do něj vložíme květinu s obalem zeminy. Mechem ji zakryjeme. Můžeme dozdobit drobnými křepelčími vajíčky.

Jarní výzdoba. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí.
Hotové hnízdo

Hotové hnízdo osadíme květinami dle svého vkusu.

Jarní hnízdo na květiny po jejich odkvetení nevyhazujeme. Stačí je jen vyměnit za nové. Dekorace z kroucené vrby můžeme používat opakovaně.

Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Hotové hnízdo z kroucené vrby

Chceme-li dekoraci použít v interiéru, je třeba ji umístit na misku. Umístíme-li ji ven, není to nutné. Dekoraci mírně zaléváme cca po třech dnech. Mech je třeba udržovat vlhký.

Tvoříte rádi? Inspirujte se našimi návody a nápady na dekorace po celý rok. Dekorace na výzdobu bytu a zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Můžete také ochutnat naše výborné a vyzkoušené recepty.

Facebook komentáře

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru
Kreativní Techniky