Jarní dekorace z kroucené vrby: DIY

Jarní dekorace z kroucené vrby. Ostříhali jste vrbu a chcete větvičky nějak využít? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na zajímavou jarní dekoraci, kterou můžete použít do zahrady i interiéru.

Jarní dekorace.Velikonoční dekorace. Venkovní velikonoční dekorace. Dekorace na Velikonoce. Přírodní velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace na stůl. Velikonoční výzdoba.  DIY dekorace. tvoření. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Jak vyrobit. Velikonoční dekorace z vrby. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Dekorace z kroucené vrby

Hnízdo na květiny tvořené z proutků kroucené vrby je krásná přírodní dekorace. Osadíme jej svými oblíbenými jarními cibulovinami. Záleží na nás, které si vybereme.

Nastříháme si na zahradě tenké větvičky kroucené vrby a můžeme začít s tvořením dekorace. Pokud nemáme vlastní, jistě ji najdeme v blízkém okolí u kamarádů či známých.

Výroba hnízda není nijak složitá. Umíte uplést věnec? Tak umíte i hnízdo, je to snadné. Základ je v tom, že proutky nesmíte pevně utahovat. Musí se nechat volnější a hezky provzdušněné.

Prohlédněte si video návod jak na to a můžete začít.

Materiál

  • větvičky kroucené vrby
  • mech
  • květiny
  • miska
  • zahradnické nůžky

Návod

Roztřídíme si větvičky. Na základ a na dno hnízda použijeme silnější a na oplétání slabší. Z několika větviček vrby vytvoříme jednoduchý základ na věnec. Vznikne tak základní kruh, který ve spodní části křížem zpevníme několika silnějšími větvičkami. Hnízdo začneme oplétat do výšky. Postupně zvětšujeme objem korpusu. Přidáváme další a další pruty a připlétáme je k základu.

Venkovní velikonoční dekorace. Jarní dekorace. Velikonoční dekorace. Dekorace na Velikonoce. Přírodní velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace na stůl. Velikonoční výzdoba.  DIY dekorace. tvoření. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Jak vyrobit. Velikonoční dekorace z vrby. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Postupně připlétáme jednotlivé proutky

Každý nový proutek vždy zastrčíme do mezírky mezi již stočenými pruty a lehce jej omotáme, propleteme a druhý konec zajistíme. Pleteme, dokud nejsme s výsledkem spokojeni. Pokud nám některé silné proutky ve spodní části zbytečně přečnívají, odstřihneme je nůžkami a máme hotovo.

Dno hnízda vyložíme mechem. Do něj vložíme květinu s obalem zeminy. Mechem ji zakryjeme.

Hnízdo dozdobíme drobnými křepelčími vajíčky a je z něj rázem krásná velikonoční dekorace.

Jarní výzdoba. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí.
Hotové hnízdo

Hotové hnízdo osadíme květinami dle svého vkusu.

Jarní hnízdo na květiny po jejich odkvetení nevyhazujeme. Stačí je jen vyměnit za nové. Dekorace z kroucené vrby můžeme používat opakovaně.

Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní výzdoba. Jarní tvoření. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace.
Hotové hnízdo z kroucené vrby

Chceme-li dekoraci použít v interiéru, je třeba ji umístit na misku. Umístíme-li ji ven, není to nutné. Dekoraci mírně zaléváme cca po třech dnech. Mech udržujeme vlhký.

Zbylo vám ještě vrbové proutí? Vyrobte si z kroucené vrby krásný jarní věnec.

Naše video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Tvoříte rádi? Inspirujte se našimi návody a nápady na dekorace po celý rok. Najdete zde dekorace na výzdobu bytu a zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Můžete také ochutnat naše výborné a vyzkoušené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru