Velikonoční výzdoba rychle a jednoduše

Jednoduchá velikonoční výzdoba pro ty, kteří nemají mnoho času na tvoření, nebo si netroufají na výrobu složitější dekorace. K výrobě dekorace použijeme běžná velikonoční vykrajovátka.

Velikonoce. DIY návody. Velikonoce. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. Křepelčí vajíčka. Návod. Návody. Inspirace.
Netradiční velikonoční výzdoba

Vytvoříme si jednoduché zápichy do květináče a dozdobíme jimi živé jarní květiny. Stačí si připravit potřebný materiál a velikonoční výzdoba z hyacintů se zápichy z formiček bude za chvilku hotová. Zápichy můžeme použít v kombinaci i s jinými jarními květinami nebo osením.

Materiál

 • květináč
 • hyacinty (osení, jarní květiny)
 • mech
 • drobné kamínky
 • velikonoční formičky
 • drát 1,2 mm
 • smirkový papír
 • kleště
 • krajka (juta, stuha, provázek)
 • tavná pistole + náplň

Video návod

Návod

Začneme tím, že si ozdobíme květináč. Odměříme si obvod horního okraje květináče na který budeme ozdobu lepit. Odstřihneme si potřebnou délku krajky a pomocí tavné pistole ji nalepíme kolem horního okraje květináče. Pokud nemáme doma krajku, můžeme použít stuhu nebo provázek.

Vysadíme hyacinty. Na dno květináče nasypeme drobné kamínky, na ně dáme cibule hyacintů. Obsypeme je kamínky a povrch květináče pokryjeme mechem. Cibule necháme nad mechem.

Vytvoříme si jednoduché zápichy. Vezmeme silnější drát, kleštěmi jej nastříháme na potřebnou délku cca 25 – 30 cm. Smirkovým papírem obrousíme ostré konce drátu, abychom se o ně neporanili. Drát obtočíme kolem spodní strany formičky a pevně jej zajistíme.

Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. Velikonoce. DIY návody. Velikonoce. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací.
Velikonoční zápich

Zápichy naaranžujeme mezi hyacinty a jednoduchá velikonoční výzdoba je hotová. Celou velikonoční výzdobu doplníme vyfouknutými křepelčími a peříčky. Pak už jen počkáme, až nám hyacinty vykvetou. Samozřejmě můžeme použít i jiné jarní květiny, či velikonoční osení.

Jarní květiny v nádobách snadno a rychle proměníme na velikonoční výzdobu. Stačí je jen doplnit o drobné velikonoční dekorace.

Co kvete na jaře. Fialové jarní květiny. Cibuloviny. Kvetoucí jarní květiny. Jarní květiny tvoření. Jarní květiny. První jarní květiny. Jarní květina. Jarní květiny na zahrádce. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Velikonoce. DIY návody. Velikonoce. Velikonoční dekorace. Velikonoční tvoření. Velikonoční obrázky. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. Křepelčí vajíčka. Jarní dekorace na stůl. Návod. Návody.
Velikonoční dekorace na stůl

Velikonoční výzdoba ve váze

Formičky můžeme využít ještě jedním způsobem. Je ještě rychlejší, než ten první. Pokud si chcete vyrobit velikonoční dekoraci a nemáte času nazbyt, může být toto aranžmá právě pro vás.

Velikonoční dekorace aranžovaná v nádobě výrobě zdobená velikonočními vykrajovátky. Zavěsíme je na suchou nebo zelenou větvičku. Suchou jednoduše a rychle zajistíme zmačkanými novinami nebo papírem a pokryjeme mechem. Živou zelenou větvičku musíme umísti do vody.

Na velikonoční vykrajovátka navážeme provázky a zavěsíme je na větvičku.

Materiál

 • ozdobná nádoba
 • větvička
 • mech
 • papír (staré noviny)
 • velikonoční formičky
 • provázek
 • nůžky
Velikonoční tvoření. Modré jarní květiny. Co kvete na jaře. Fialové jarní květiny. Cibuloviny. Kvetoucí jarní květiny. Jarní květiny tvoření. Jarní květiny. První jarní květiny. Jarní květina. Jarní květiny na zahrádce. Jarní kvetoucí květiny. Velikonoce. DIY návody. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. Velikonoční vajíčka. Bříza. Z břízy. Březové proutí. Z březového proutí. Z břízy. Křepelčí vajíčka. Jarní výzdoba. Jarní dekorace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření.
Jednoduchá výzdoba na Velikonoce

Video návody

Líbí se vám dekorace z velikonočních vykrajovátek? Připravili jsme pro vás jednoduché video návody, podle kterých si je hravě vytvoříte sami.

Naše video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Tvoříte a líbí se vám naše návody? Máme pro vás další inspiraci na jarní dekorace, velikonoční dekorace i nápady na tvoření s dětmi i tradiční velikonoční recepty.

Na webu najdete inspiraci, nápady a návody na dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Dekorace na výzdobu interiéru, zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Pokud rádi vaříte a pečete, připravili jsme pro vás naše oblíbené a osvědčené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru