Dušičky: Inspirace na věnec na hrob, který zvládnete sami vytvořit

Na Dušičky vzpomínáme, pokládáme na hroby věnce, dušičkové dekorace a rozsvěcíme svíčky za své blízké, kteří již nejsou mezi námi. V následujícím videonávodu vám poradíme, jak vyrobit věnec na hrob a jaké materiály zvolit.

Dušičkové dekorace na hrob. Dušičková dekorace na hrob. Dušičkové dekorace. Dušičkové vazby. Dušičková vazba. Dušičková vazba inspirace. Dekorace na hroby dušičky. Vánoce. Vánoční dekorace na hrob. Vánoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hrob. Výroba dušičkové dekorace na hroby. Výzdoba hrobu na dušičky. Dušičkové věnce na hroby. Dušičková výzdoba na hrob. Jak vyrobit věnec na hrob? Věnce na dušičky. Dušičkové věnce. Dekorace na Dušičky. Dekorace na hroby dušičky. Dušičky. Na Dušičky. Dušičkové kytice na hrob. Dušičková dekorace na hřbitov. Podzimní dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Svíčky na hřbitov. Lucerny na hřbitov. Věnce na hřbitov. Svícny na hřbitov.
Věnec na hrob

Dušičky

Den, kdy uctíváme památku zesnulých připadají na 2. listopadu. K této příležitosti jsme připravili jednoduché návody, jak rychle a levně vyrobit dušičkové dekorace na hrob, návody na věnce, svícny a dekorace na Dušičky.

Video návod

Návod

Věnec na hrob je vyrobený z více druhů čerstvých větviček. Materiál na věnec snadno získáte při podzimních úpravách dřevin a keřů.

Materiál a pomůcky

  • základní korpus
  • bobkovišeň
  • túje
  • cypřiše
  • statice
  • zahradnické nůžky
  • floristický drát
  • kleště

Příprava

Větvičky roztřídíme podle druhu a upravíme je na potřebnou velikost.

Základní korpus

Základ na věnec snadno vytvoříme ze šlahounů popínavých rostlin či tenkých pružných větviček stromů nebo keřů podle našeho návodu. Stejným způsobe můžeme použít i korpus koupený.

Vázání věnce

Nejprve na korpus upevníme floristický drát. Stačí k tomu několik pevných otoček a můžeme začít s vázáním věnce. Pravidelně skládáme jednotlivé větvičky a navazujeme je drátem tak, jak můžete vidět v našem video návodu. Poskládáme větvičky a jednou nebo dvakrát je drátem pevně obtočíme. Přidáme další a opět jej drátem připevníme. Postupně přidáváme další a další vrstvy, které vždy pečlivě upevníme a ovážeme. Tímto způsobem postupujeme po celém obvodu věnce, dokud jej nemáme větvičkami celý pokrytý.

Aranžování věnce

Věnec na hrob můžeme ponechat takto přírodní, doplnit jej stuhou nebo do jeho středu naaranžovat skleněnou lucernu. To už záleží na osobním vkusu.

Inspirace a další jednoduché návody, jak rychle a levně vyrobit dušičkový věnec a dekorace na hrob.

Dušičkové dekorace. Věnce na dušičky. Dušičkové věnce. Dekorace na dušičky. Dekorace na hroby na Vánoce. Vánoční vazba na hrob inspirace. Dekorace na hroby dušičky. Dekorace na hroby Vánoce. Vánoční dekorace na hřbitov. Vánoční dekorace hrobu. Dekorace na hrob. Výroba vánoční dekorace na hroby. Výzdoba hrobu na Vánoce. Dušičkové věnce na hroby. Dušičková výzdoba na hrob. Dušičkové kytice na hrob. Dušičková dekorace na hřbitov. Zimní dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov.
Dušičková dekorace na hrob

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Dušičky jsou předzvěstí konce roku a s ním spojených svátků. Na webu najdete originální návody a inspirace na adventní věnce a vánoční dekorace. Nepřehlédněte domácí recepty na vánoční cukrovívýbornou vánočkuvánoční perníčky a další dobroty. Najdete zde DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru