Drožďová pomazánka: Rychlý recept na zdravou snídani či večeři

Drožďová pomazánka, kterou připravíte za pár minut. Tento výborný jednoduchý recept snadno zvládne i začátečník. V následujícím video receptu najdete postup, jak ji připravit.

Droždí

Čerstvé droždí je velmi zdravé. Je zdrojem celé řady vitamínů, bílkovin a minerálních látek, především vitamínů typu B. Čerstvé droždí má výraznou specifickou vůni, chuť i strukturu. Je měkké a při lámání se drolí. Skladujeme je při teplotě kolem 5 °C. Droždí využíváme především na přípravu sladkých i slaných kynutých těst, knedlíků, polévek a pomazánek. Připravit si z něj můžeme třeba i domácí pleťovou masku.

Recept

Výborný jednoduchý recept na zdravou snídani, svačinu či večeři.

Suroviny

  • 1 cibule
  • 2-3 kostky droždí
  • 2 vajíčka
  • sůl
  • pepř
  • lžíce másla
  • na posypání dle chuti (jarní cibulka, pažitka, petrželka..)

Příprava

Na pánvi rozpustíme máslo, přidáme nadrobno pokrájenou cibulku a lehce ji osmažíme. Přisypeme rozdrobené droždí, rozpustíme je, osmažíme na cibulce, osolíme a opepříme. Nakonec do droždí vmícháme vajíčka a pomazánku dokončíme. Hotovou pomazánku dle chuti posypeme najemno pokrájenou jarní cibulkou, pažitkou či petrželkou. Drožďová pomazánka je výborná teplá i studená.

Servírování

Pomazánka z droždí posypaná jarní cibulkou nebo bylinkami je výborná s čerstvým chlebem, pečivem i topinkami. Můžeme přidat i na kolečka nakrájená čerstvá rajčata. Kvasnicová pomazánka je vydatná a sytá. Je to skvělá pomazánka, kterou někdo miluje a jiný nenávidí. Drožďová pomazánka s vejci je výborná a zdravá pro děti i dospělé.

Drožďová pomazánka. Drožďovka. Jak se dělá pomazánka z droždí? Pomazánka recept. Recept drožďová. Čerstvé droždí. Pomazánka z droždí. Kvasnicová pomazánka. Pomazánka z kvasnic. Recept na pomazánku. Domácí pomazánka. Vajíčková pomazánka. Marmite. Drožďová pomazánka ze školky. Jemná drožďová pomazánka. Zdravá drožďová pomazánka. Luxusní pomazánka. Jednoduchá. Videa. Video. Video recept. Původní. Bez strouhanky.
Drožďová pomazánka

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Chutnala vám drožďová pomazánka a zajímají vás další recepty či návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru