Domácí kečup

Recept na výborný domácí kečup s jemnou kořeněnou chutí. Máte na zahrádce přebytek rajčat a přemýšlíte, jak je využít? Domácí kečup je skvělá volba.

Domácí kečup. Domácí kečup z rajčat. Domácí kečup bez jablek. Recept na domácí kečup. Domácí kečup recept. Domácí kečup z rajčat v troubě recept. Domácí kečup z rajčat recept pikantní. Domácí kečup z rajčat recept sladký. Sladký domácí kečup. Zdravý domácí kečup. Domácí kečup pro děti. Domácí kečup vaření. Domácí kečup rajčata recept. Rajčatový kečup. Recepty na domácí kečup. Babiččin domácí kečup. Nejlepší domácí kečup. Jednoduchý domácí kečup. Nejlepší domácí kečup z jablek. Výborný domácí kečup. Kečup z rajčat. Recept na nejlepší domácí kečup. Hustý kečup recept. Kečup recept. Kečup. Recept. Jednoduchý domácí recept.
Recept na domácí kečup z rajčat

Kečup může posloužit jako jedlý dárek. Ocení jej každý milovník jídla. Stačí jen sklenici hezky zabalit, přidat hezkou jmenovku a dárek máme hotový. Mějte na paměti, že pokud chcete kečup darovat, musíte jej zavařit.

Recept na domácí kečup

Suroviny

Na 5 menších sklenic (velikost přesnídávky) potřebujeme..

  • 1,5 kg domácích sladkých rajčat
  • 2 velké sladké cibule
  • 1 lžíce třtinové melasy (nebo cukr)
  • 1 lžička soli
  • ½ lžičky skořice
  • ½ lžičky drceného chilli
Recept na domácí kečup. Domácí kečup. Domácí kečup z rajčat. Domácí kečup bez jablek. Domácí kečup recept. Domácí kečup z rajčat v troubě recept. Domácí kečup z rajčat recept pikantní. Domácí kečup z rajčat recept sladký. Sladký domácí kečup. Zdravý domácí kečup. Domácí kečup pro děti. Domácí kečup vaření. Domácí kečup rajčata recept. Rajčatový kečup. Recepty na domácí kečup. Babiččin domácí kečup. Nejlepší domácí kečup. Jednoduchý domácí kečup. Nejlepší domácí kečup z jablek. Výborný domácí kečup. Kečup z rajčat. Recept na nejlepší domácí kečup. Hustý kečup recept. Kečup recept. Kečup. Recept. Jednoduchý domácí recept.
Vlastní domácí kečup je lákavý pro všechny

Rajčata důkladně omyjeme a dáme do velkého hrnce. Zalijeme trochou vody, tak aby bylo zakryté dno a rajčata se nepřipálila.

Přidáme 2 oloupané cibule rozkrájené na čtvrtiny a dusíme pod pokličkou asi 30 minut. Rozvařenou zeleninu promícháme a přidáme sůl, skořici, chilli a melasu. Povaříme dalších 10 minut a odstavíme.

Směs lehce promixujeme tyčovým mixérem, ale není to nutné. Poté obsah hrnce propasírujeme přes síto. Pokud vám vadí semínka, vezměte si hustší síto, nebo do síta natáhněte řídké plátýnko, například lněné.

Kečup vrátíme do hrnce dochutíme a vaříme, dokud nezhoustne do požadované hustoty. Nezapomeňte, že po zavaření ještě trošku zhoustne.

Domácí kečup z rajčat recept sladký. Domácí kečup. Recepty na domácí kečup. Domácí kečup z rajčat. Domácí kečup bez jablek. Recept na domácí kečup. Domácí kečup recept. Domácí kečup z rajčat v troubě recept. Domácí kečup z rajčat recept pikantní. Sladký domácí kečup. Zdravý domácí kečup. Domácí kečup pro děti. Domácí kečup vaření. Domácí kečup rajčata recept. Rajčatový kečup. Recepty na domácí kečup. Babiččin domácí kečup. Nejlepší domácí kečup. Jednoduchý domácí kečup. Nejlepší domácí kečup z jablek. Výborný domácí kečup. Kečup z rajčat. Recept na nejlepší domácí kečup. Hustý kečup recept. Kečup recept. Kečup. Recept. Jednoduchý domácí recept.
Recept na nejlepší domácí kečup

Čerstvý kečup plníme do sterilizovaných sklenic. V lednici vydrží asi dva týdny. Pokud jej chcete skladovat déle, musíte jej zavařit. V zavařovacím hrnci zvolíte program přímo na kečup, nebo zavaříte 25 min na teplotu 90°C.

Recept na rajčata zavařená ve vlastní šťávě

Recepty na domácí kečup. Domácí kečup. Domácí kečup z rajčat. Domácí kečup bez jablek. Recept na domácí kečup. Domácí kečup recept. Domácí kečup z rajčat v troubě recept. Domácí kečup z rajčat recept pikantní. Domácí kečup z rajčat recept sladký. Sladký domácí kečup. Zdravý domácí kečup. Domácí kečup pro děti. Domácí kečup vaření. Domácí kečup rajčata recept. Rajčatový kečup. Recepty na domácí kečup. Babiččin domácí kečup. Nejlepší domácí kečup. Jednoduchý domácí kečup. Nejlepší domácí kečup z jablek. Výborný domácí kečup. Kečup z rajčat. Recept na nejlepší domácí kečup. Hustý kečup recept. Kečup recept. Kečup. Recept. Jednoduchý domácí recept.
Domácí kečup

Prohlédněte si naše video recepty a video návody na jednom místě.

Hledáte tipy na nakládání, zavařování či sterilování? Máme pro vás naše oblíbené recepty. Ochutnat můžete také další vyzkoušené domácí recepty. Tvoříte rádi a hledáte inspiraci? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady. Najdete zde inspiraci na věnce, dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru