Malované kamínky: jmenovky k bylinkám

Líbí se vám malované kamínky? Pěstujete bylinky a občas si nedokážete vzpomenout, jak se jmenují? Můžete si k nim pro lepší orientaci umístit jednoduché jmenovky. Zkuste k tomu využít techniku malování na kamínky. Jmenovky k bylinkám vyrobené z kamínků můžeme použít na záhon i do květináčů. Malování na kamínky je jednoduchá a zábavná technika.

Malované kamínky inspirace. Dekorační kamínky. Malování na kamínky. Malování kamínků. Nápady na kamínky. Jmenovky na bylinky z kamínků. Jmenovky na bylinky z kamínků. Nápady na kamínky. Malované kamínky. Inspirace a nápady na tvoření. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Malované kameny. Malování na kameny. DIY návod. Nápady a inspirace. Malované kamínky. Kamínky. Fixy na kamínky. Malování na kamínky. Malování kamínků. Kameny. Malování na kameny.
Malované jmenovky na bylinky z kamínků

Malování na kameny je skvělá zábava, kterou zvládnou i děti. Najdeme si hezké kamínky odpovídající velikosti a můžeme začít malovat. Vytvoříme si jednoduché jmenovky k bylinkám, které jsou zároveň i hezkou dekorací záhonu či květináče.

Materiál

  • kamínky
  • bílý akrylový fix
  • černý akrylový fix
  • bezbarvý lak
Malování na kamínky. Malování kamínků. Nápady na kamínky. Jmenovky na bylinky z kamínků. Malované kamínky inspirace. Dekorační kamínky. Jmenovky na bylinky z kamínků. Nápady na kamínky. Malované kamínky. Inspirace a nápady na tvoření. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Malované kameny. Malování na kameny. DIY návod. Nápady a inspirace. Návod. Návody na tvoření. DIY návody. Malované kamínky. Kamínky. Fixy na kamínky. Malování na kamínky. Malování kamínků. Kameny. Malování na kameny.
Plochu vybarvíme bílým fixem

Video návod

Návod

Pro výrobu jmenovek k bylinkám je vhodné použít hladké oblázky, na které se nám bude dobře psát. Snažíme se vybrat takovou velikost a tvar kamínku, aby se nám na něj vešel celý název bylinky. Pro malování na kamínky používáme speciální akrylové fixy, které jsou k tomu přímo určené.

Všechny kamínky, které chceme dekorovat musíme před malováním důkladně umýt, odmastit a osušit.

Začneme tím, že si bílým fixem namalujeme oválnou základní plochu, na kterou později vepíšeme název bylinky. Plochu pro popisek vyplňujeme bílou barvou, aby byl název dobře čitelný. Většina kamenů první vrstvu barvy nasaje, z toho důvodu je lepší dát vrstvy dvě. Okolo si můžeme na ozdobu namalovat drobné bílé tečky. Na zaschlou bílou plochu vepíšeme černým fixem název bylinky. Je třeba si písmo dobře rozvrhnout než začneme psát, aby se nám na bílou plochu vešlo.

Výrobce fixů doporučuje po zaschnutí pro větší trvanlivost přelakovat kamínek speciálním bezbarvým lakem.

Malované kamínky jsou trendem posledních několika let. Rozhodně stojí za to tuto jednoduchou techniku vyzkoušet.

Bylinky můžeme zasadit na záhon nebo do ručně zdobených květináčů. Doplnit je mohou nejen malované kamínky, ale i různými jiné cedulky, zápichy nebo jmenovky. Každý si může vybrat podle svého vkusu.

Hledáte další originální návody a nápady tvoření? Najdete zde inspiraci na tvoření po celý rok. Můžete si prohlédnout a inspirovat se našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout vzory a návody na pletení a háčkování a také vyzkoušet naše osvědčené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru