Dekorace z břízy, která vás nestojí téměř nic

Dekorace z břízy a jaro patří k sobě. Můžeme využít březové větvičky i kůru. Inspiraci a návod, jak si podobnou výzdobu můžete vytvořit najdete v následujícím video návodu.

Dekorace z břízy. Velikonoční dekorace z břízy. Dekorace z brizy. Jarní dekorace z břízy. Dekorace z větví břízy. Krásná dekorace z břízy, která nic nestojí. Originální dekorace z břízy. Krásná dekorace z břízy. Březová kůra. Ptáčci z březové kůry diy. Ptáček z březové kůry. Dekorace z březové kůry. Ptáčci z březové kůry. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace výroba. Prima inspirace jarní dekorace. Jarni dekorace ve skle inspirace. Inspirace na dekorace jarní. Inspirace k výrobě jarních dekorací. Jarní dekorace ve skle inspirace. Jarni dekorace na stůl inspirace. Jarní výzdoba. Jarní výzdoba inspirace.
Ptáčci z březové kůry

Dekorace z břízy jsou krásné a vydrží velmi dlouho. Jednoduché přírodní dekorace, které vás nic nestojí. Stačí jen trocha šikovnosti a času.

Návod

Dekorace z březových větviček a kůry si můžete snadno sami vytvořit.

Materiál

Ptáčci

 • březová kůra
 • pdf šablona
 • tužka
 • nůžky
 • děrovací kleště
 • provázek

Jednoduchá dekorace do vázy

 • nádoba
 • březové větvičky
 • balicí papír/letáky
 • mech
 • ptáčci z březové kůry

Březová kůra

Na tvoření je nejvhodnější kůra z tlejícího dřeva. Snadno se odloupne i očistí. Zbyde nám tenká vrstva, se kterou se dá dobře pracovat. Nikdy neloupejte kůru z živých stromů!

Ptáčci

Na suchou březovou kůru obkreslíme ptáčka a vystřihneme jej. Kleštěmi prostřihneme dírku a protáhneme provázek na zavěšení.

Větvičky

Pod každou velkou břízou větvičky snadno sesbíráme na zemi. Jsou křehké a při větru se odlamují.

Aranžování

Březové větvičky vložíme do vybrané nádoby. Zajistíme je listem zmačkaného papíru a doplníme třeba kouskem zahradního mechu. Na větvičky zavěsíme připravené ptáčky z březové kůry.

Možnosti využití

Ptáčky z březové kůry můžeme použít, jako doplněk na různé jarní a velikonoční dekorace. Můžeme je zavěsit či nalepit dle svého vkusu, třeba na větvičku, věnec, girlandu, stěnu, dveře, okno… Přírodní dekorace z břízy jsou krásné v interiéru i venku.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbí se vám dekorace z břízy a zajímají vás návody na další originální dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru