Podzimní dekorace, inspirace na tvoření

Podzimní dekorace, návody a nápady na podzim. Hledáte inspiraci a návody jak si vyrobit originální podzimní dekorace? Vyrobit si můžeme výzdobu do bytu, dekorace na dveře, před dveře, do zahrady i podzimní truhlíky. Využít můžeme téměř vše, co v přírodě nasbíráme. Ať jsou to nádherně barevné listy, větvičky stromů, nebo plody keřů či stromů.

Podzimní truhlíky. Podzimní truhlík. Podzimní výzdoba. Výzdoba truhlíků. Nápady na podzim. Podzimní tvoření.  Podzimní dekorace rady a nápady. Podzimní dekorace před dveře. Podzim návody a nápady, Podzimní dekorace inspirace. Nápady na podzim. Výzdoba podzimní. Dekorace ze šišek.
Inspirace na podzimní dekorace

Na výrobu podzimní dekorace využijeme šípky, hlohyně, barevná jablíčka,
okrasné tykve, dýně, šlahouny popínavých rostlin, svítivě oranžové mochyně, kaštany, žaludy, ořechy, kdoule, šišky apod… Nádherně vypadají také podzimní dekorace doplněné vřesy, chryzantémami a dalšími podzimními květinami v kontrastu se zeleným mechem…
Neméně zajímavé a dekorativní jsou i úplně holé, zajímavě tvarované větve, které můžeme různě upravit a dozdobit.

Na výrobu podzimních dekorací můžeme použít různé květináče, truhlíky, zajímavé nádoby, bedýnky, plechovky, sklenice nebo kusy dřeva…

Nezáleží jen na fantazii a zručnosti, ale především na výběru a momentální dostupnosti přírodního materiálu i dalších doplňků.

Nemáte dostatek materiálu na výrobu? Stačí vyrazit na procházku a mít oči otevřené. Určitě dokážete nasbírat vše potřebné a můžete začít aranžovat. Stačí například jen vystlat část skleněné vázy mechem, dosypat ji barevnými plody, hlohyněmi, šípky, kaštany nebo žaludy, přidat svíčku, nebo několik větviček keře s červenými plody. Velmi dekorativní jsou „upcyklované“ svícny vyrobené třeba ze starých zavařovacích sklenic nebo plechovek. ….

Podzimní truhlík s dýněmi

Na výrobu podzimního truhlíku byly použity různé druhy okrasných dýní, několik kdoulí a drobné šípky. Celá dekorace je naaranžovaná na seně ve staré pečící formě.

Podzimní truhlíky. Podzimní truhlík. Podzimní výzdoba. Výzdoba truhlíků. Nápady na podzim. Podzimní tvoření.  Podzimní dekorace rady a nápady.
Podzimní truhlíky │ podzimní výzdoba truhlíků

Podzimní stromeček z vřesu

Líbí se vám tento stromeček z vřesu? Návod na výrobu najdete zde.

Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba inspirace. Podzimní dekorace, rady a nápady, jak vyrobit podzimní dekorace. Návody, nápady, inspirace. Podzimní dekorace inspirace. Výroba podzimní dekorace. Venkovní dekorace. Výroba podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní výzdoba do květináče. Inspirace na podzimní dekorace.z vřesu.
Podzimní výzdoba z vřesu

Dekorace před dveře

Tato dekorace je aranžovaná z oranžových dýní posazených na věnečcích ze sena. Doplněny jsou šiškami a dřevěnou lampou.

Podzimní dekorace před dveře. Podzim návody a nápady, Podzimní dekorace inspirace. Nápady na podzim. Výzdoba podzimní. Dekorace ze šišek.
Podzimní dekorace │ podzimní výzdoba

Podzimní věnec na dveře

Podzimní věnec na dveře je vyrobený z drobných krásně červených šípků. Základní korpus je stočený z několika šlahounů psího vína. Šípky postupně dokola přidáváme na korpus a ovazujeme vázacím drátem.

Podzimní dekorace. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Dekorace na podzim. Nápady na podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec ze šípků. Inspirace.
Podzimní věnce │ podzimní věnce na dveře

Jednoduchá dekorace ze šišek

Suché, pěkně otevřené borové šišky nasypané v plechové misce, která je obtočená šlahouny psího vína.

Podzimní výzdoba. Podzimní dekorace ze šišek. Nápady na podzim.  Podzimní tvoření.
Podzimní dekorace │ jednoduchá dekorace ze šišek

Podzimní svícen

Na výrobu podzimního svícnu byla použita skleněná miska a rudá svíčka. Kolem svíčky jsou nasypány plody jeřabin a je obtočena šlahounem psího vína na kterém jsou krásně barevné lístky a drobné modré plody.

Podzimní dekorace inspirace. Podzimní výzdoba. Nápady na podzim. Dekorace z přírodnin. Podzimní tvoření.
Podzimní dekorace │ podzimní svícen

Prohlédněte si další návody a nápady na podzimní dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru