Macramé na zeď: DIY návod

Máte rádi macramé nebo-li drhání? Připravili jsme pro vás velmi jednoduchý a rychlý návod na macramé závěs na zeď, který si zvládne vyrobit každý začátečník. Macramé závěs je ozdobný především výběrem použitých materiálů a barev, které se navzájem krásně doplňují.

Macramé. Drhání. Macramé na zeď. Závěsná dekorace. Macramé DIY. Macramé na zeď návod. Macramé závěs. Macramé dekorace. Macramé návod. Boho dekorace. Boho. Boho styl. Krémové macramé dekorace. Ručně vyrobené. Boho girl. Wall hanging. Macramé drhání návody. Drhaný závěs. DIY návod. Výroba dekorace. Boho inspirace. Drhání na zeď. Drhání návody. DIY dekorace. Kreativní tvoření. Kreativní techniky. Hand made. Ruční práce. Šňůry. Stužky. Krajky.
Stužkové macramé

Toto macramé na zeď je opravdu snadný a rychlý projekt, který bez problému zvládnou i malé tvořilky. Snadno si tak mohou ozdobit svůj pokojíček. Je to také skvělý způsob, jak můžeme využít staré hezké stužky a krajky.

Materiál

  • dřevo
  • kroucená bavlněná šňůra 7,5 m
  • stužky v různých barvách celkem 13.8 m
  • kraječky 2,5 m
  • tenký provázek 55 cm
  • nůžky

Všechny rozměry jsou pouze orientační pro přibližnou představu o množství materiálu. Záleží na počtu úvazů a velikosti dřeva, jaké si zvolíme.

Macramé na zeď. Macramé. Drhání. Závěsná dekorace. Macramé DIY. Macramé na zeď návod. Macramé závěs. Macramé dekorace. Macramé návod. Boho dekorace. Boho. Boho styl. Krémové macramé dekorace. Ručně vyrobené. Boho girl. Wall hanging. Macramé drhání návody. Drhaný závěs. DIY návod. Výroba dekorace. Boho inspirace. Drhání na zeď. Drhání návody. DIY dekorace. Kreativní tvoření. Kreativní techniky. Hand made. Ruční práce. Šňůry. Stužky. Krajky.
Materiál na macramé

Video návod

Návod

K výrobě macramé jsme vybrali kroucenou bavlněnou šňůru, stužky pudrových barev a úzké bavlněné krajky. Celý závěs má rozměry cca 28 (+dřevo) x 56 cm.

Základem pro výrobu dekorace je dřevo (klacek) o průměru 1,5 cm a délce 45 cm. Klacek je mírně prohnutý. To dodá závěsu na zajímavosti.

K vázání závěsu použijeme pouze jeden základní (lodní) uzel, kterým navážeme všechny šňůry, stužky i krajky. Vezmeme jednu šňůru po druhé a postupně je navazujeme. Šňůru o délce 120 cm přehneme napůl. Vzniklé oko vedeme za dřevem ve směru shora dolů. Oba dva konce okem na přední straně provlékneme a uzel na dřevu utáhneme.

Některé kroucené šňůry na závěr rozmotáme (roztočíme), některé necháme tak, jak jsou. Rozmotáním vytvoříme drobné vlnky a získáme v dekoraci další strukturu a zajímavý dekorační prvek.

Konce můžeme nechat nepravidelné, zastřihnout je rovně, do obloučku, do špičky… Jak se komu líbí…

Na závěr vyrobíme oko na zavěšení na zeď. Vezmeme si tenký provázek, na obou koncích uvážeme očko úměrné průměru větve. Očka navlékneme každé z jedné strany a máme hotovo. Stačí už jen pro novou dekoraci vybrat vhodné místo.

Macramé závěs na zeď je vyrobený v moderním Boho stylu.

Macramé. Drhání. Macramé na zeď. Závěsná dekorace. Macramé DIY. Macramé na zeď návod. Macramé závěs. Macramé dekorace. Macramé návod. Boho dekorace. Boho. Boho styl. Krémové macramé dekorace. Ručně vyrobené. Boho girl. Wall hanging. Macramé drhání návody. Drhaný závěs. DIY návod. Výroba dekorace. Boho inspirace. Drhání na zeď. Drhání návody. DIY dekorace. Šňůry. Stužky. Krajky. Kreativní tvoření. Kreativní techniky. Hand made. Ruční práce.
Drhání na zeď

Prohlédněte si naše návody, nápady a inspirace na kreativní tvoření po celý rok. Základy háčkování a pletení.

Nezapomeňte ani na výborné a vyzkoušené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru