Věnec z kaštanů a mechu

Věnec z kaštanů je velmi dekorativní. Při podzimní procházce jsme si nasbírali mech a kaštany, které již sami padají ze stromů. Kaštany k podzimu patří, každý z nás si je od mala rád sbíral. Jsou skvělým a tradičním materiálem pro podzimní tvoření. Dnes jsme pro vás vyrobili krásný podzimní věnec z kaštanů a mechu. Věnec z kaštanů nám vytvoří příjemnou podzimní atmosféru. Můžeme jej použít v interiéru i venku. Každého zaujme svými sytými barvami. Lesklé, temně hnědé kaštany krásně doplňuje svěže zelená barva mechu. 

Podzimní dekorace. Inspirace na podzimní tvoření, věnec z kaštanů. Podzimní věnec. Kaštany. Výrobky z kaštanů. Dekorace z kaštanů. Tvoření s dětmi. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní tvoření.
Věnec z kaštanů a mechu

Použitý materiál

  • kaštany
  • mech
  • slaměný korpus na věnec
  • tavná pistole
  • nůžky
Věnec z kaštanů. Podzimní věnec. Kaštany. Výrobky z kaštanů. Dekorace z kaštanů. Tvoření s dětmi. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní tvoření.
Materiál použitý na výrobu věnce

Postup výroby

Věnec z kaštanů zvládnou vyrobit i malé tvořilky, které ovládají práci s tavnou pistolí. Jeho výroba je poměrně snadná a nezabere nám mnoho času. Vybereme si velikost korpusu dle svých představ. Připravíme si k ruce dostatečné množství kaštanů a mechu, aby nám vystačilo na pokrytí celého korpusu a můžeme začít.

Tento věneček je vyroben z korpusu o velikosti 25 cm.

Nahřejeme si tavnou pistoli a postupně lepíme jednotlivé kaštany a mech ke korpusu. 

Podzimní věnec. Věnec z kaštanů. Kaštany. Výrobky z kaštanů. Dekorace z kaštanů. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní věnce. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní tvoření. Tvoření s dětmi.
Postupně lepíme jednotlivé kaštany a mech

Jednotlivé kaštany prokládáme kousky mechu. Postupně tak polepíme celý korpus.

Podzimní věnec. Věnec z kaštanů. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Kaštany. Výrobky z kaštanů. Dekorace z kaštanů. Podzimní věnce. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní tvoření. Tvoření s dětmi. Mech.
Výroba věnce

S mechem se nám lépe pracuje, když si jej zespoda zastřihneme. Vezmeme kousek mechu a z boku jej prsty lehce stlačíme. Kořínky a přečnívající kousky ve spodní části zastřihneme do roviny a přilepíme. Přitlačíme jej k již přilepenému kaštanu. Bude na věnci lépe držet a nebude samovolně vypadávat. Nepravidelně střídáme kousky mechu s kaštany a vždy je k sobě pěkně přitlačíme, aby byl celý věnec pěkně hustý a kompaktní.

Věnec z kaštanů a mechu je velmi dekorativní a krásně ozdobí náš dům, byt či zahradu. Pokud máme dostatek kaštanů, můžeme si stejným způsobem vyrobit i čistě kaštanový věnec. My jsme ale zvolili kombinaci s mechem, jeho svěží zelená barva kaštany krásně doplňuje. Hotový věnec z kaštanů můžeme použít jako věnec na dveře, či na stůl, nebo jako základ pro výrobu jiné podzimní dekorace.

Podzimní věncc na dveře. Podzimní věnec. Věnec z kaštanů. Podzimní dekorace. Pinterest podzimní tvoření. Podzimní výzdoba. Kaštany. Výrobky z kaštanů. Dekorace z kaštanů. Podzimní věnce. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnce na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Podzimní tvoření. Tvoření s dětmi.
Podzimní dekorace na dveře

Hledáte inspiraci na další výrobky z kaštanů, věnce a podzimní dekorace? Můžete se inspirovat a vyrobit si podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru