Velikonoční výzdoba: inspirace na netradiční velikonoční kraslice

Hledáte inspiraci na výrobu originální velikonoční výzdoby? Jaké materiály k výrobě použít?
Chcete si na velikonoce zajímavě vyzdobit váš byt?Naší inspirací pro tvoření velikonoční výzdoby byla módní barevná kombinace zlaté a stříbrné. Tentokrát jsme připravili velikonoční dekoraci na stěnu. Pokud se vám líbí, můžete se návodem inspirovat a podle přiloženého návodu si podobnou velikonoční výzdobu doma vyrobit.

Použitý materiál:

  • čistá vyfoukaná velikonoční vajíčka
  • zbytky krajky dlouhé cca 80 cm
  • korálkové šňůry
  • větvička cca 35 cm
  • nůžky
  • jehla
  • bílá nit
  • zlatý sprej
  • stříbrný sprej

Návod:

Nejprve si nabarvíme velikonoční vajíčka. Nastříkáme je zlatým a stříbrným lakem.

Na si navlékneme na špejli a lehce je nastříkneme nejprve zlatou a pak stříbrnou barvou. Stříkáme menším tlakem, aby se nám na vajíčkách vytvořily zajímavé skvrnky. S barvou ve spreji pracujeme pokud možno venku nebo v dobře větrané místnosti s použitím rukavic a ochranných prostředků dle pokynu výrobce.

Nastříkaná vajíčka necháme na špejli zaschnout.

Velikonoční výzdoba. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční kraslice. Velikonoční dekorace. DIY. Velikonoční vajíčka. Barvení velikonočních vajíček.
Nejprve si nabarvíme velikonoční vajíčka.

Sprejem nastříkáme také připravenou větvičku.

Nabarvená, dobře vysušená vajíčka navlékneme opatrně na připravené krajky. Pracujeme opatrně, aby se nám nabarvená vajíčka nerozbila. Na spodní části krajky si ušijeme kanýrek, stáhneme jej do kroužku. Nad něj navlékneme první vajíčko, uděláme uzlík, necháme kousek krajky volné, opět uděláme uzlík, navlékneme nabarvené vajíčko a opět uděláme uzlík. Takovým způsobem si vytvoříme jednotlivé části závěsu.

Na nabarvenou dobře usušenou větvičku přivážeme jednotlivé krajky s navázanými obarvenými vajíčky a korálkové šňůry. Střídáme je, podle svého vkusu, jak se nám to líbí. nakonec přivážeme korálkovou šňůrku nebo krajku na zavěšení dekorace.

Velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. DIY. Velikonoční tvoření. Velikonoční vajíčka. Inspirace na výrobu Velikonoční dekorace. Dekorace na zeď.
Inspirace na výrobu velikonoční dekorace
Velikonoční výzdoba. Výroba velikonoční dekorace. Velikonoční dekorace. DIY. Velikonoční vajíčka.
Dekorace na Velikonoce je hotová

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru