Podzimní dekorace z šípků

Podzimní dekorace z šípků ve venkovském stylu. Věneček svými jasnými barvami ozdobí každé místo, na které jej zavěsíme. Podzimní věneček z šípků můžeme zavěsit na okno, stěnu i dveře.

Podzimní dekorace. Podzimní dekorace z šípků. Podzimní věnec diy. Podzimní dekorace srdce. Věnec ze šípků. Drátovaný věnec. Drátování. Drátkování. Podzimní srdce z šípků. Věnec z šípků. Podzimní věnec se šípky. Podzimní věnec srdce. Video návod na šípkový věnec. Podzimní věnec z šípků. Přírodní dekorace z šípků. Podzimní dekorace na dveře z šípků. Šípkový věnec. Věnec se šípky. Věnec s šípky. Šípky. Šípkový. Z šípků. Podzimní dekorace na vchodové dveře. Podzimní věnce. Podzimní věneček. Podzimní výzdoba. Podzimní věnec. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace inspirace. Přírodní podzimní dekorace. Podzimní dekorace diy. Podzimní dekorace na zeď. Podzimní dekorace věnce. Diy návod na podzimní dekorace. Diy dekorace. Nápady na podzimní dekorace.
Věneček z šípků

Drobný věneček z šípků je na výrobu poměrně snadný a přesto krásný a velmi dekorativní. Tento podzimní věneček je velmi efektní a vyniká svojí úžasnou barevností.

Návod

Drobný věneček je vyrobený z šípků navlečených na drátěném kruhu.

Potřebný materiál

  • šípky
  • žíhaný drát cca 1,6 mm
  • kleště
  • smirkový papír
  • dřívko

Video návod

Příprava šípků

Začneme tím, že šípky očistíme a zbavíme je stopek. Měkké nebo jinak poškozené plody vyřadíme.

Pokud nasbíráme šípků více, než spotřebujeme na tvoření, můžeme si připravit skvělý šípkový čaj.

Příprava drátu

Odstřihneme si cca metr drátu. Záleží na tom, jak velký věneček plánujeme vyrobit. Drát několikrát lehce „protáhneme“ přes dřívko. Můžeme použít dřívko od floristického drátku. Drát si tím za prvé narovnáme a za druhé lehce prohřeje a bude se nám s ním lépe pracovat. Tento drát je tvrdší než běžný floristický drátek. Oba ostré konce drátu obrousíme smirkovým papírem.

Navlékáme věneček

Začneme s navlékáním jednotlivých šípků. Propichujeme je velmi opatrně, abychom se neporanili o drát. (Pokud si nejsme jisti, můžeme použít náprstek nebo kožené rukavice.) Pokud je některý šípek příliš tvrdý a nedá se propíchnout, tak jej odložíme. Šípky navlékáme jako korálky jeden za druhým dokud jich nemáme navlečené potřebné množství.

Oko na zavěšení a srdíčko

Jakmile jsme s navlékáním hotovi, oba konce drátu spojíme a zakroutíme. Z kratšího konce si vyrobíme očko na zavěšení. Druhý delší konec otočíme směrem do středu věnečku. Na konci drátu stočíme spirálku a vytvarujeme srdíčko.

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám podzimní dekorace z šípků? Hledáte inspiraci pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady. Najdete zde inspiraci na věnce a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti, prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru