Vánoční truhlíky 3x jinak

Inspirace na vánoční truhlíky, jak je snadno a rychle naaranžovat. Vánoce se blíží a je třeba nachystat sváteční výzdobu. V následujícím videu najdete tři jednoduché návody, jak si můžete vánoční truhlíky sami ozdobit.

Připravili jsme tři jednoduché návody na vánoční truhlíky. Základem pro vánoční dekorace do truhlíků jsou větve, šišky a drobné přízdoby. Můžeme je ladit do různých barevných odstínů dle svého vkusu.

Bílý vánoční truhlík

Materiál a pomůcky

 • truhlík
 • drobné kamínky
 • větvičky modřínu
 • větvičky břízy
 • drcená kůra
 • bílá barva ve spreji
 • světelný řetěz

Bílý vánoční truhlík má evokovat mráz, omrzlé a ojíněné větve stromů a keřů. Větvičky s drobnými šiškami nastříkáme bílou barvou. Napícháme je do truhlíku naplněného drobnými kamínky. Povrch posypeme drcenou kůrou. Mezi větvičky propleteme světelný řetěz. Bílý vánoční truhlík bude vypadat pěkně, jako světelná dekorace do okna. Můžeme jej umístit na venkovní i vnitřní parapet.

Venkovní vánoční truhlíky. Venkovní vánoční truhlík. Vánoční truhlíky na okna. Vánoční truhlík na okno. Vánoční truhlíky bílé. Vánoční truhlík bílý. Dekorace do truhlíku. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Co dát do truhlíku na vánoce. Vánoční truhlíky s vřesem. vánoční dekorace do truhlíku. Vánoční truhlík na okno. Vánoční dekorace před dveře. Vánoční truhlík. Venkovní vánoční dekorace. Vánoční výzdoba oken. Co dát do vánočního truhlíku. Vánoční truhlíky s chvojím. Vánoční dekorace venkovní. Vánoční truhlíky na okno. Vánoční dekorace ke dveřím. Vánoční dekorace před vchod. Vánoční výzdoba truhlíků. Vánoční truhlíky inspirace. Výroba vánoční dekorace do truhlíků. Vánoční dekorace ke vchodovým dveřím. Vánoční dekorace ke vchodu. Vánoční dekorace foto. Vánoční truhlíky foto. Návod, Návody. Video návod. Inspirace. Vánoční tvoření. Zimní truhlíky. Zimní výzdoba. Zimní výzdoba oken. Jak udělat vánoční truhlík. Jak udělat vánoční truhlíky. Venkovní vánoční výzdoba na balkon. Osázené truhlíky. Vánoční truhlíky výzdoba. Výzdoba vánočních truhlíků.
Bílý vánoční truhlík

Vánoční truhlík s chvojím

Materiál a pomůcky

 • truhlík
 • drobné kamínky
 • smrkové větve
 • větvičky cypřiše a túje
 • vánoční ozdoby
 • kuličkový řetízek
 • floristický drátek
 • kleště

Návod

Truhlík s chvojím zdobíme různě barevnými větvemi a vánočními ozdobami. Do truhlíku nasypeme drobné kamínky, do kterých budeme zapichovat větve smrku, cypřiše a tújí. V jedné třetině vytvoříme z větví centrální místo, do kterého naaranžujeme větší ozdoby. Vytvoříme tak asymetrický tvar dekorace. Nejprve je „nadrátujeme“. Očkem ozdoby protáhneme drát, přehneme jej a obtočíme kolem “stopky” ozdoby. Konce stočíme a zapíchneme do truhlíku. Směrem ke stranám aranžujeme ozdoby drobnější. Na závěr celé aranžmá doplníme drobným kuličkovým řetízkem stejné barvy.

Vánoční truhlíky na okno. Venkovní vánoční truhlíky. Venkovní vánoční truhlík. Vánoční truhlíky na okna. Vánoční truhlík na okno. Vánoční truhlíky bílé. Vánoční truhlík bílý. Dekorace do truhlíku. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Co dát do truhlíku na vánoce. Vánoční truhlíky s vřesem. Vánoční dekorace do truhlíku. Vánoční truhlík na okno. Vánoční dekorace před dveře. Vánoční truhlík. Venkovní vánoční dekorace. Vánoční výzdoba oken. Co dát do vánočního truhlíku. Vánoční truhlíky s chvojím. Vánoční dekorace venkovní. Vánoční dekorace ke dveřím. Vánoční dekorace před vchod. Vánoční výzdoba truhlíků. Vánoční truhlíky inspirace. Výroba vánoční dekorace do truhlíků. Vánoční dekorace ke vchodovým dveřím. Vánoční dekorace ke vchodu. Vánoční dekorace foto. Vánoční truhlíky foto. Návod, Návody. Video návod. Inspirace. Vánoční tvoření. Zimní truhlíky. Zimní výzdoba. Zimní výzdoba oken. Jak udělat vánoční truhlík. Jak udělat vánoční truhlíky. Venkovní vánoční výzdoba na balkon. Osázené truhlíky. Vánoční truhlíky výzdoba. Výzdoba vánočních truhlíků.
Vánoční truhlík s chvojím

Vánoční truhlík s pomeranči

Materiál a pomůcky

 • truhlík
 • drobné kamínky
 • smrkové větvičky
 • smrkové šišky
 • sušené pomeranče
 • jutová mašle
 • floristický drátek
 • kleště

Návod

Vánoční truhlík zdobený sušenými pomeranči a šiškami. Opět dáme do truhlíku vrstvu kamínků. Napícháme zelené smrkové větvičky, nadrátujeme šišky a sušené pomeranče. Ve spodní části šišky obtočíme drát a oba jeho konce stočíme (zakroutíme). Pomeranče drátujeme podobným způsobem jako vánoční ozdoby. Pomerančem, prostrčíme drátek a zatočíme. Smrkové šišky a pomeranče naaranžujeme do truhlíku mezi větve. Na závěr dozdobíme jutovou mašlí, která se k přírodní dekoraci skvěle hodí.

Vánoční truhlíky na okno. Venkovní vánoční truhlíky. Vánoční truhlík s chvojím. Venkovní vánoční truhlík. Vánoční truhlíky na okna. Vánoční truhlík na okno. Vánoční truhlíky bílé. Vánoční truhlík bílý. Dekorace do truhlíku. Vánoční dekorace. Vánoční výzdoba. Co dát do truhlíku na vánoce. Vánoční truhlíky s vřesem. Vánoční dekorace do truhlíku. Vánoční truhlík na okno. Vánoční dekorace před dveře. Vánoční truhlík. Venkovní vánoční dekorace. Vánoční výzdoba oken. Co dát do vánočního truhlíku. Vánoční truhlíky s chvojím. Vánoční dekorace venkovní. Vánoční dekorace ke dveřím. Vánoční dekorace před vchod. Vánoční výzdoba truhlíků. Vánoční truhlíky inspirace. Výroba vánoční dekorace do truhlíků. Vánoční dekorace ke vchodovým dveřím. Vánoční dekorace ke vchodu. Vánoční dekorace foto. Vánoční truhlíky foto. Návod, Návody. Video návod. Inspirace. Vánoční tvoření. Zimní truhlíky. Zimní výzdoba. Zimní výzdoba oken. Jak udělat vánoční truhlík. Jak udělat vánoční truhlíky. Venkovní vánoční výzdoba na balkon. Osázené truhlíky. Vánoční truhlíky výzdoba. Výzdoba vánočních truhlíků.
Vánoční truhlík s pomeranči

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Líbí se vám inspirace a návody na vánoční truhlíky? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Inspirujte se našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Můžete si také prohlédnout vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Blíží se čas tvoření adventních a vánočních dekorací. Najdete zde zajímavé návody a inspirace na adventní věncevánoční dekorace, domácí recepty na vánoční cukrovívánočkuvánoční perníčky

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru