Upcyklace: Tip, jak využít starou kravatu

Baví vás upcyklace? Vyrobte si hezké pouzdro na mobil, brýle nebo tužky ze staré kravaty. Dáte jí tak druhou šanci. Staré nevyužité věci nemusíme rovnou vyhodit, můžeme je upcyklovat a zkusit z nich něco zajímavého a užitečného vyrobit.

Upcyklace. Recy Věci. Zero waste. Upcyklace textilu. Upcyklace oblečení. Upcyklace nápady. Kravata. Kravaty. Vázanka. Z kravaty. Ze staré kravaty. Stará kravata. Retro. Retro kravata. Pouzdro na mobil. Pouzdro na telefon. Pouzdro na brýle. Pouzdro na tužky. Video návod. Video návody. Jak na to. Jak vyrobit. Víte jak. Pouzdro do školy. Penál. Pouzdro na pera. Recyklace. Pouzdro. Inspirace. Návod. Návody. Tvoření. Návod na tvoření. DIY návody. Kreativní tvoření. Inspirace na tvoření. DIY návody, nápady a inspirace na tvoření.  Upcyklace oblečení. Upcycling. Upcycling oblečení. Multifunkční pouzdro. Kutilství, Hobby. Nápady na šití.Návod na šití. Přešívání oděvů. Přešívání. Ideas. Upcyklace textilu. Samosebou upcyklace. Greenwashing. Downcyklace. Česko recyklace. Příklady upcyklace.
Pouzdro ze staré kravaty

Inspirace na jednoduché pouzdro, které může mít vícero využití. Skoro každý najde doma kravaty, které již nikdo nenosí. Pokud ne můžeme se poptat třeba u dědečka, jistě se tam nějaká zapomenutá najde.

Materiál

  • kravata
  • nůžky
  • pravítko
  • křída
  • jehla
  • nit
  • knoflík
  • klobouková gumička
Upcyklace oblečení. Upcycling. Upcycling oblečení. Upcyklace. Recy Věci. Zero waste. Upcyklace textilu. Upcyklace oblečení. Upcyklace nápady. Kravata. Kravaty. Vázanka. Z kravaty. Ze staré kravaty. Stará kravata. Retro. Retro kravata. Pouzdro na mobil. Pouzdro na telefon. Pouzdro na brýle. Pouzdro na tužky. Video návod. Video návody. Jak na to. Jak vyrobit. Víte jak. Pouzdro do školy. Penál. Pouzdro na pera. Recyklace. Pouzdro. Inspirace. Návod. Návody. Tvoření. Návod na tvoření. DIY návody. Kreativní tvoření. Inspirace na tvoření. DIY návody, nápady a inspirace na tvoření. Multifunkční pouzdro. Kutilství, Hobby. Nápady na šití.Návod na šití. Přešívání oděvů. Přešívání. Ideas. Upcyklace textilu. Samosebou upcyklace. Greenwashing. Downcyklace. Česko recyklace. Příklady upcyklace.
Upcyklace kravaty

Video návod

DIY návod

Vezmeme kravatu a otočíme ji lícovou stranou k podložce. Na jejím širším konci, v místě, kde je nyní umístěný knoflík bývá kravata prošitá. Tento šev je třeba opatrně přestřihnout a kravatu obrátit naruby. Pravítkem si naměříme potřebnou délku pouzdra. Zvolíme si ji podle toho k jakému účelu budeme pouzdro používat. Podle velikosti mobilu, brýlí… Měříme od spoje ve tvaru V, který je na kravatě, ne od špičky. Počítáme s tím, že špička bude přehnutá a bude součástí zapínání. K potřebné délce přidáme cca 0,5 cm na šev. Měříme po obou stranách. Oba body protneme a místo si označíme křídou. V označeném místě kravatu odstřihneme- Přehneme rohy a konec kravaty pevně prošijeme. Obrátíme ji na líc, Přišijeme knoflík, který jsme si vybrali. Z kloboukové gumičky vytvoříme poutko úměrné velikosti knoflíku a přišijeme jej ke špičce kravaty.

Všechny naše video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Tvoříte rádi, baví vás upcyklace a hledáte inspiraci a zajímavé návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru