Rychlý hruškový koláč

Rychlý hruškový koláč je náš oblíbený, pečeme jej již mnoho let. Recept na makovo hruškový koláč máme ze staré hrníčkové kuchařky. Pečeme tento moučník v různých obměnách, pokaždé s jiným ovocem dle sezóny. Recept je na hruškový koláč na plech. Koláč se dá upéct s čerstvým i kompotovaným ovocem. Koláč je velmi chutný a se zralými hruškami krásně šťavnatý. Mák v koláči příjemně křupe.

Hruškový koláč. Rychlý hruškový koláč. Hruškový koláč na plech. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Křehký hruškový koláč. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč.
Rychlý hruškový koláč s mákem

Je to recept na opravdu rychlý hruškový koláč. Příprava včetně pečení nám nezabere ani celou hodinu.

Suroviny

 • 1 hrnek hladké mouky
 • 1 hrnek polohrubé mouky
 • 0, 5 hrnku cukru krupice
 • 1, 5 hrnku nemletého máku
 • 1 prášek do pečiva
 • 2 vejce
 • 1 hrnek mléka
 • 1 hrnek oleje
 • 6 – 7 hrušek
 • olej na vymazání plechu
 • hrubá mouka na vysypání

Video recept

Recept na rychlý hruškový koláč

Začneme tím, že si připravíme hrušky, které chceme dát na koláč. Vybíráme zralé šťavnaté hrušky s tenkou slupkou. Hrušky důkladně omyjeme, rozkrojíme je napůl, vyndáme stopku, jádřinec a nakrájíme je na měsíčky. Podle velikosti hrušky z každé uděláme 8 – 10 kousků.

Připravíme si plech na pečení. Plech vymažeme kokosovým olejem nebo jiným tukem a vysypeme hrubou moukou, nebo jej vyložíme pečícím papírem.

Rychlý hruškový koláč. Hruškový koláč. Hruškový koláč na plech. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Křehký hruškový koláč. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč
Recept na hruškový koláč

Připravíme si těsto na koláč. Vyšleháme si do pěny vejce s cukrem a olejem. Promícháme obě mouky s mákem a práškem do pečiva. Postupně je spolu s mlékem přimícháme do vyšlehané pěny. 

Hotové těsto rozetřeme na připravený plech. Na povrch koláče naskládáme připravené nakrájené hrušky. Vyskládáme je tak, aby koláč nejen dobře chutnal, ale také na talíři pěkně vypadal.

Rychlý hruškový koláč pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C dozlatova 35 – 40 min. Koláč necháme vychladnout, nakrájíme na kousky a můžeme servírovat. Chutná dětem i dospělým.

Křehký hruškový koláč. Hruškový koláč. Rychlý hruškový koláč. Hruškový koláč na plech. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč. Video recept. Video recepty.
Hruškový koláč na plech

Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat také naše další osvědčené domácí recepty.

Všechny naše video recepty a video návody naleznete souhrnně ZDE

Tvoříte rádi a hledáte inspiraci a zajímavé návody? Na webu najdete inspiraci a DIY návody a nápady na kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na tradiční i netradiční věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru