Hruškový koláč na plech

Hruškový koláč na plech. Jaký je nejlepší? Je konec léta, sezóna hrušek. Přemýšleli jsme jaký koláč z hrušek dnes upéct. Rozhodli jsme se pro klasiku, kynutý hruškový koláč na plech s drobenkou. Je to náš osvědčený a nejlepší recept na kynuté těsto. Tento koláč je velmi jemný a nadýchaný. Recept na těsto je určený na jeden plech. Kynuté koláče jsou klasika, která nikdy nezklame. Je to nejlepší recept na kynuté těsto na koláče, který známe.

Hruškový koláč. Rychlý hruškový koláč. Hruškový koláč na plech. Hruškový koláč s drobenkou. Hruškový koláč na plech s drobenkou. Koláč s drobenkou. Drobenka. Recept na drobenku. Drobenkový koláč. Kynutý koláč. Kynutý koláč na plech. Nejlepší kynutý koláč. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Křehký hruškový koláč. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z hrušek. Kynuté těsto recept. Kynuté těsto na plech. Kynuté těsto na koláč. Nejlepší recept kynuté těsto koláče.
Hruškový koláč na plech s drobenkou

Hruškový koláč na plech s drobenkou zvládnou upéct i začínající pekařky, příprava těsta není složitá. Potřebujeme si vyhradit přibližně dvě hodiny času a můžeme začít. Na kynutý koláč s hruškami vybíráme sladké zralé hrušky., které dodají koláči vynikající chuť Pokud máme hrušky s tenkou slupkou, nemusíme je ani loupat. Hrušky omyjeme, vyndáme z nich stopky, jádřince a nakrájíme je na tenké plátky nebo na drobné kousky.

Suroviny

  • 200 ml vlažného mléka
  • 20 g droždí
  • 300 g hl. mouky
  • 2 lžíce cukru krupice
  • 2 žloutky
  • 30 g másla
  • špetka soli
  • zralé hrušky
  • mletá skořice
  • vanilkový cukr
Hruškový koláč na plech. Hruškový koláč. Hruškový koláč s drobenkou. Hruškový koláč na plech s drobenkou. Koláč s drobenkou. Drobenka. Recept na drobenku. Drobenkový koláč. Kynutý koláč. Kynutý koláč na plech. Nejlepší kynutý koláč. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Křehký hruškový koláč. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z hrušek. Kynuté těsto recept. Kynuté těsto na plech. Kynuté těsto na koláč. Nejlepší recept kynuté těsto koláče.
Hruškový koláč

Kvásek

Kvásek připravíme tak, že rozdrobíme do misky droždí a smícháme je s krupicovým cukrem. Přidáme lžíci mouky, trochu vlažného mléka a necháme jej na teplém místě vykynout.

Drobenka

Drobenka na koláč má různé názvy, říká se jí také žmolenka nebo posypka se používá na posypání a dochucení kynutých koláčů. Drobenka vytvoří na povrchu koláče trochu sladkou a jemně křupavou vrstvu.

Základní recept na drobenku

Suroviny na drobenku v základním poměru  2 : 1 : 1 – dva díly mouky (hrubé nebo polohrubé), jeden díl másla a jeden díl cukru. Drobenka by měla být drobivá, aby se dala na koláč nasypat, ne mastná. Do drobenky můžeme přidat jeden vanilkový cukr, aby koláč pěkně voněl.

Příprava kynutého těsta

Dobré kynuté těsto připravujeme ze surovin, které mají pokojovou teplotu. V míse utřeme do pěny změklé máslo s cukrem, přidáme žloutky, prosátou mouku, sůl, vykynutý kvásek a vlažným mlékem zaděláme těsto. Vypracujeme je dohladka. Dobře vypracované kynuté těsto je velmi vláčné, jemné a nelepí se. Poprášíme je trochou mouky, mísu přikryjeme utěrkou a necháme je na teplém místě vykynout.

Připravíme si plech. Vymažeme jej tukem a posypeme hrubou moukou, nebo jej vyložíme pečícím papírem. Hotové vykynuté těsto vyválíme na obdélník a dáme je na plech. Rovnoměrně je poklademe připravenými nakrájenými hruškami, posypeme skořicí, lehce pocukrujeme a posypeme drobenkou. Ještě chvilku necháme koláč vykynout.

Hruškový koláč na plech pečeme dozlatova v troubě předehřáté na 180 °C cca 40 min.

Hruškový koláč s drobenkou. Hruškový koláč. Rychlý hruškový koláč. Hruškový koláč na plech Hruškový koláč na plech s drobenkou. Koláč s drobenkou. Drobenka. Recept na drobenku. Drobenkový koláč. Kynutý koláč. Kynutý koláč na plech. Nejlepší kynutý koláč. Hruškový koláč na plech hrníčkový. Koláč s hruškami. Domácí recept na hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Hrníčkový hruškový koláč. Hruškový koláč recept. Křehký hruškový koláč. Nejlepší hruškový koláč. Zdravý hruškový koláč. Hrušky. Hruškový. Koláč. Recept. Recepty. Hrnkový hruškový koláč. Luxusní hruškový koláč. Babiččin hruškový koláč. Jednoduchý hruškový koláč. Výborný hruškový koláč. Recept na hruškový koláč. Video recept. Video recepty. Nejlepší recept. Koláč z hrušek. Kynuté těsto recept. Kynuté těsto na plech. Kynuté těsto na koláč. Nejlepší recept kynuté těsto koláče.
Hruškový koláč na plech

Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat také náš rychlý hruškový koláč a další osvědčené domácí recepty.

Baví vás tvoření a hledáte inspiraci a zajímavé návody? Na webu najdete DIY návody a nápady na kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi návody a nápady na tradiční i netradiční věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete také vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru