Návod na adventní věnec ze slaného těsta

Chcete si vlastnoručně vyrobit krásný adventní věnec ze slaného těsta?
Zde najdete recept na slané těsto a současně také návod, jak si věnec vyrobit. Tento adventní svícen vynikne, jako dekorace a výzdoba na stůl. Mezi tradiční rituály v předvánočním času patří zapalování svíček na adventním věnci.

Adventní věnec ze slaného těsta., Adventní svícen ze slaného těsta. Tvoření vánočních ozdob a dekorace. Adventní výzdoba. Výrobky ze slaného těsta.
Adventní věnec ze slaného těsta.

Adventní výzdoba – návod

Recept na slané těsto a podrobný návod na výrobu, sušení a pečení těsta je uložen u návodu „vánoční ozdoby ze slaného těsta“. Podle tohoto návodu si vypracujeme hladké a vláčné těsto, ze kterého si vyrobíme adventní věnec.

Ze připraveného slaného těsta vyválíme základní placku silnou cca 0,5 cm a vykrojíme z ní mezikruží, které si položíme na pečící papír. Vyválíme čtyři válečky o průměru cca 1 cm, ze kterých modelujeme kroužky pro svíčky. Můžeme si na zvolená místa položit prázdné obaly od čajových svíček a válečky kolem nich lehce obtočit.

Necháme si kolem každého obalu menší mezeru. Tyto prázdné obaly můžeme na místě nechat i při sušení a pečení věnce. Kroužky pro svíčky ozdobíme vrypy, které vytvoříme seříznutou špejlí. Špejli pravidelně přitlačujeme po vnitřním i vnějším obvodu kroužků. Tím získáme ozdobný okraj a zároveň se jednotlivé kroužky dobře propojí se základním kruhem věnce. Nakonec stejným způsobem ozdobíme kroužky na svíčky nahoře po celém obvodu.

Tvoření ze slaného těsta na vánoce. Výroba dekorace ze slaného těsta. Tvoříme z těsta adventní věnec, adventní svícen, vánoční svícen.
Adventní věnec – základní kruh

Vykrájíme vánoční ozdoby (zvonečky, hvězdičky…), podle toho, jaké tvary se nám líbí a jak si tento adventní věnec chceme dozdobit.

Výroba dekorace ze slaného těsta. Tvoření ze slaného těsta na vánoce. Adventní věnec ze slaného těsta, adventní svícen.
Adventní věnec ze slaného těsta – výroba

Adventní věnec ze slaného těsta dozdobíme, necháme dobře proschnout a upečeme.

Adventní věnec ze slaného těsta. Tvoření vánočních ozdob a dekorace.  Adventní svícen ze slaného těsta. Adventní výzdoba.
Adventní věnec ze slaného těsta – adventní svícen

Líbí se vám představa, že si upečete svůj vlastní adventní věnec? ZDE najdete další tip na adventní věnec, tentokrát z perníkového těsta.

Hledáte inspiraci na vánoční dekorace? Návody a nápady na výrobu originální vánoční výzdoby naleznete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru