Bylinky: cedulky, zápichy, jmenovky k bylinkám

Pěstujete bylinky a občas se vám pletou? Některé bylinky jsou si hodně podobné. Pokud si někdy nejste jistí, je dobré si k nim pro lepší orientaci umístit jmenovky. Zde je několik tipů, jak si podobné cedulky nebo zápichy do květináčů či záhonů vyrobit. Jsou nejen užitečné, ale také dekorativní.

Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Popisky na bylinky. Cedulky na bylinky DIY. Dřevěné cedulky na bylinky. Drátkování. Drátování. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Jak vyrobit zápichy a jmenovky na bylinky. DIY.

Použili jsme jednoduché techniky, které zvládnou úplní začátečníci, i trochu složitější techniky pro zručnější. Ukážeme vám několik způsobů, jakými je možné jmenovky nebo zápichy k bylinkám vyrobit. Jmenovky jsme vyrobili z korálků, drátků, kolíčků, přírodních materiálů a květináčů.

Zápich do květináče návod. Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Cedulky na bylinky DIY. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Dřevěné cedulky na bylinky. Drátkování. Drátování. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky.
Použitý materiál a pomůcky

Zápichy k bylinkám z korálků

Na výrobu těchto zápichů jsme použili dětské korálky s písmenky a vázací drát. Pokud jste vašim dětem pořídili tyto korálky, je to velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak si jmenovky vyrobit.

Materiál a pomůcky

 • vázací drát
 • korálky (písmenka, dřevěné)
 • kleštičky

Ostřihneme si drát cca 40 cm dlouhý. Obrousíme si ostré konce, abychom se o ně nezranili. Drát přehneme napůl. Uprostřed si vytvarujeme srdíčko nebo očko, drát stočíme do spirály a navlečeme korálky. Pod nimi uděláme z drátu očko, které zploštíme, aby nám korálky nesklouzly. Drátky stočíme do spirálky a máme hotovo.

Cedulky na bylinky DIY. Zápich do květináče návod. Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Jak vyrobit zápichy k bylinkám z korálků.

Drátkované jmenovky na bylinky

Jmenovky jsou vyrobeny z floristického drátku, který se dobře se tvaruje. Než začneme pracovat, vždy si obrousíme a zahneme ostré konce drátu, abychom se při práci neporanili.

Materiál a pomůcky

 • floristický drát
 • kleštičky

Pokud jste trochu zručnější, líbí se vám a baví vás drátkování, můžete si zkusit jmenovky udrátovat. Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Jsou k tomu zapotřebí malé kleštičky a drátek. Vzpomeneme si ze školy na psací písmena, která na sebe plynule navazují. Jednotlivé názvy bylinek si napíšeme na papír a podle nich je pomocí kleštiček tvarujeme. Na začátku a na konci si ponecháme kousek drátku na výrobu háčku na zavěšení na květináč.

Jak vyrobit zápichy k bylinkám. DIY. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Zápich do květináče návod. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Drátkování. Drátování. Štítky na bylinky. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky. Bylinkové jmenovky.
Jak vyrobit jmenovky k bylinkám technikou drátkování

Dřevěné cedulky na bylinky

Cedulky na bylinky vyrobené z dřevěných koleček navázaných na provázku.

Materiál a pomůcky

 • větev o průměru cca 6 cm
 • pilka
 • vrtačka
 • malý vrták
 • gravírovačka / lihový popisovač
 • provázek
 • dřevěná kolečka
 • tavná pistole
 • (bílá barva)

Máte doma gravírovačku? Pokud ne, použijte lihový popisovač.

Nařežeme si dřevěná kolečka o průměru cca 6 cm a vyvrtáme do nich dírku. Gravírovačkou vypálíme do dřeva název bylinky. Dírkou provlékneme provázek a ovážeme jej kolem květináče. My jsme provázek namočili do bílé barvy se kterou jsme barvili květináče.

Provázek přilepíme ke květináči tavnou pistolí.

Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám Dřevěné cedulky k bylinkám. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Dřevěné cedulky na bylinky.

Cedulky z dřevěných kolíčků

Máte doma staré dřevěné kolíčky na prádlo? Můžete je recyklovat a vyrobit si z nich dřevěné cedulky do květináče nebo truhlíku. Hotové budou za chvilku.

Materiál a pomůcky

 • dřevěný kolíček na prádlo
 • gravírovačka / lihový popisovač

Názvy bylinek jsou na kolíčky vypáleny gravírovačkou. Pokud ji nemáme, můžeme použít lihový popisovač.

Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám Dřevěné cedulky na bylinky. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Jmenovky do květináče z kolíčků

Pokud potřebujete jmenovky nejen do květináče, ale i na záhon, můžete kolíčky také použít. Snadno z něj vytvoříte zápich. Stačí jej přicvaknout na tyčku nebo větvičku a zapíchnout do země.

Jmenovky natisknuté na střepu

Každému se někdy rozbije květináč. Tímto způsobem jsme jej recyklovali.

Materiál a pomůcky

 • rozbitý květináč
 • tiskátka s písmeny
 • bílá nebo černá barva

Jmenovky jsme vyrobili z rozbitého květináče. Posbírali jsme větší střepy a očistili je. Vzali jsme dětská tiskátka s písmenky a natiskli jsme jimi názvy bylin na jednotlivé střepy, kterými jsme označili byliny v bylinkovém záhonu. Tisknout můžeme jakoukoli barvou, která se nám líbí. My jsme tiskli černou a bílou.

Bylinkové jmenovky. Keramické zápichy do bylinek. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Dekorace do květináče. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Jmenovky k bylinkám

Květináče na bylinky s jmenovkou

Na jmenovky jsme mysleli již při zdobení květináčů. Pomocí šablony jsme si vytvořili oválné jmenovky přímo na květináči. Do nich si názvy bylinek křídou, lihovým popisovačem nebo štětcem a barvou vepíšeme. Záleží na tom, zda budeme mít květináče doma nebo venku.

Materiál a pomůcky

 • květináč
 • houbička
 • bílá barva
 • šablona
Keramické zápichy do bylinek. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Květináče na bylinky s jmenovkou

Zápichy / cedulky z větviček

Zápichy do květináče jsou vyrobeny z oloupaných vrbových větviček. Můžeme použít větvičky jabloní nebo jiných ovocných stromů, které získáme při prořezávce.

Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápich k bylinkám DIY. Dřevěné cedulky na bylinky. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky.
Jak vyrobit jednoduché zápichy k bylinkám.

Materiál a pomůcky

 • gravírovačka / lihový popisovač / tiskátka
 • větvička

Na výrobu jmenovek si připravíme větvičky o průměru cca 2 cm. Seřízneme u nich plochu na napsání názvu bylinky. Konec na zapíchnutí seřízneme do špičky. Název bylinky napíšeme lihovým popisovačem, natiskneme nebo vypálíme gravírovačkou.

Jak vyrobit zápich k bylinkám DIY. Dřevěné cedulky na bylinky. Označení bylinek. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky. Popisky na bylinky. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy.
Zápichy do květináče.

Zápichy / cedulky z třísek

Podobným způsobem, jaký jsme použili u větviček vyrobíme cedulky z naštípaných dřevěných třísek. Konce pro zapíchnutí do země seřízneme do špičky. Širší konec obrousíme a napíšeme, natiskneme nebo gravírujeme na něj název bylinky. Plochu pro název bylinky můžeme natřít černou tabulovou barvou. Potom po popisek použijeme křídu, bílý popisovač nebo bílou barvu a štětec.

Materiál a pomůcky

 • gravírovačka / lihový popisovač / tiskátka
 • dřevěné třísky
Dřevěné cedulky na bylinky. Jak vyrobit zápich k bylinkám DIY. Dřevěné cedulky k bylinkám. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod.Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Dekorace do květináče. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky
Dřevěné zahradní zápichy.

Jmenovky tištěné na květináč

Jmenovky k bylinkám natištěné na květináčích, viz. návody na zdobení květináčů.

Materiál a pomůcky

 • tiskátka
 • černá nebo bílá barva

Pomocí tiskátek jsme označení bylinek natiskli přímo na jednotlivé květináče. Je to zcela jednoduchý způsob, jakým si můžeme bylinky v květináčích označit.

Označení bylinek. Popisky na bylinky. Jak vyrobit zápich k bylinkám DIY. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Cedulky na bylinky. Cedulky k bylinkám. Jmenovky na bylinky. Jmenovky k bylinkám Jak vyrobit zápichy jmenovky na bylinky. Jak vyrobit zápichy k bylinkám. Zápichy k bylinkám. Zápichy do květináče. Zápich do květináče návod. Zápichy na bylinky. Zápichy do truhlíků. Zápichy do zahrady, Zahradní zápichy. Bylinkový záhon.Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky
Květináč na bylinky s jmenovkou

Cedulky, zápichy a jmenovky se hodí do zeleninových a bylinkových záhonů i k bylinkám zasazeným do ručně zdobených květináčů a truhlíků.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru