Jarní dekorace: tvoření výzdoby z jarních květin

Celou zimu jsme čekali, až začne jaro a budeme moci začít tvořit krásné jarní dekorace. Jaro už je zde a s ním i naše touha vyzdobit si byt krásnými přírodními dekoracemi.

Jarní dekorace. Jarní květiny. Sedmikrásky. Dekorace z jarních květin. Jarní květiny.Jarní dekorace do bytu. Návod na výrobu. Kreativní tvoření. DIY návod. Inspirace na tvoření. Inspirace na jarní dekorace.
Jarní dekorace z květin

Rozkvétají první jarní květiny, které nás těší svým půvabem a živými barvami. Právě první jarní kvítí nám poslouží jako základ pro jarní dekoraci, kterou si spolu dnes vyrobíme.

Jarní květinová dekorace vytvoří příjemnou atmosféru v každém interiéru. Můžeme ji umístit kamkoli do bytu, do okna, kde bude krásně vypadat například, pokud máme širší okenní parapet. Postavit ji můžeme také na stůl. Květinám bude lépe na místě, kde mají k dispozici dostatek rozptýleného světla. Není dobré je umisťovat na přímé slunce, tam by nám rychle uvadly.

Musíme mít na paměti, že se jedná o živé květiny, které potřebují dostatečnou zálivku. Budeme ji provádět ideálně tak, že květináč z dekorace vyjmeme a postavíme ho do misky s vodou. Když se zemina nasákne, vyndáme květník, otřeme a vložíme zpět do vázy. Zabráníme tak tomu, aby mech ve nádobě plesnivěl.  

Výroba této jarní dekorace není nijak složitá a její vytvoření nám nezabere mnoho času.

Použitý materiál

  • skleněná váza
  • květináč vzrostlých rozkvetlých sedmikrásek
  • kousek zeleného mechu
  • tenké větvičky kroucené vrby
  • vázací drátek
  • nůžky
  • dekorativní provaz
  • ozdobná stužka s drátkem

Video návod

Návod na výrobu dekorace z jarních květin

Připravíme si všechny potřebné komponenty a můžeme začít.

Nejprve „nadrátujeme“ dekorativní provaz. Konce drátků necháme delší na zakončení. Horní okraj vázy tímto provazem pevně obtočíme a konce pomocí drátku zajistíme.

Na dno skleněné vázy vložíme zelený mech. Z jemných větvičky kroucené vrby stočíme několik drobných věnečků, které naaranžujeme po obvodu vázy. Dovnitř do středu posadíme květináč sedmikrásek. Nakonec uvážeme ozdobnou stužku dle vlastního výběru.

Nyní je jarní dekorace hotová a připravená dělat parádu kdekoliv v bytě či na balkoně.

Jarní dekorace do bytu. Jarní květiny. Návod na výrobu. Kreativní tvoření. DIY návod. Inspirace na tvoření. Inspirace na jarní dekorace. Jarní dekorace. Jarní květiny. Sedmikrásky. Dekorace z jarních květin. Jarní květiny.
Jarní dekorace do bytu

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Zajímají vás návody a inspirace na tvoření a originální dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční velikonoční výzdobu. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru