Jarní dekorace: tvoření výzdoby z jarních květin

Celou zimu jsme čekali, až začne jaro a budeme moci začít tvořit krásné jarní dekorace. Jaro už přichází a s ním je tu i naše touha vyzdobit si byt krásnými přírodními dekoracemi. Začínají rozkvétat první jarní květiny, které nás potěší svým půvabem a živými barvami.

Návod na výrobu jarní dekorace do bytu. Návod na tvoření dekorace z prvních jarních květin. Tato jarní dekorace je na výrobu velmi jednoduchá. Její tvoření nám nezabere mnoho času.
Inspirace na jarní dekoraci

Právě první jarní kvítí nám poslouží jako základ pro jarní dekoraci, kterou si spolu dnes vyrobíme.

Jarní květinová dekorace vytvoří příjemnou atmosféru v každém interiéru. Můžeme ji umístit kamkoli do bytu, do okna, kde bude krásně vypadat například, pokud máme širší okenní parapet. Postavit ji můžeme také na stůl. Květinám bude lépe na místě, kde mají k dispozici dostatek rozptýleného světla. Není dobré je umisťovat na přímé slunce, tam by nám rychle uvadly.

Musíme mít na paměti, že se jedná o živé květiny, které potřebují dostatečnou zálivku. Budeme ji provádět ideálně tak, že květináč z dekorace vyjmeme a postavíme ho do misky s vodou. Když se zemina nasákne, vyndáme květník, otřeme a vložíme zpět do vázy. Zabráníme tak tomu, aby mech ve nádobě plesnivěl.  

Výroba této jarní dekorace není nijak složitá a její vytvoření nám nezabere mnoho času.

Použitý materiál:

  • skleněná váza
  • květináč vzrostlých rozkvetlých sedmikrásek
  • kousek zeleného mechu
  • tenké větvičky kroucené vrby
  • vázací drátek
  • nůžky
  • dekorativní provaz
  • ozdobná stužka s drátkem

Návod na výrobu dekorace z jarních květin:

Připraváme si všechny potřebné komponenty na stůl a můžeme začít.

Na dno skleněné vázy vložíme zelený mech, na který naaranžujeme jemné větvičky kroucené vrby. Větvičky uvnitř stočíme po obvodu vázy. Horní okraj vázy obtočíme silnějším dekorativním provazem. Přes něj uvážeme ozdobnou stužku dle vlatního výběru a na ní uděláme mašli. Dovnitř do středu posadíme květináč sedmikrásek. Nyní je naše nová jarní dekorace hotová a připravená dělat parádu kdekoliv v bytě.

 Jarní dekorace do bytu. Jarní květiny. Návod na výrobu. Kreativní tvoření.
Jarní dekorace do bytu

TIP!

Jestliže nemáte na výrobu této jarní dekorace doma k dispozici sedmikrásky, můžete bez problému použít na aranžování jakékoli jiné jarní květiny. Pěkně budou vypadat třeba petrklíče, narcisy, hyacint či macešky.
Facebook komentáře

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru
Kreativní Techniky