Stojánek na tužky: DIY

Stojánek na tužky a DIY návod jak si jej můžeme vyrobit. Opravdu nás baví upcyklace, opětovné využití  různých obalů a dalších už nepotřebných věci. Dnes jsme se rozhodli použít prázdnou plechovku od kompotu, a vyrobit si z ní stojánek na tužky na pracovní stůl.

Stojánek na tužky na stůl. Stojánek na tužky z plechovky. Plechovka. Z plechovky. Designový stojánek na tužky. DIY návod. Jak vyrobit stojánek na tužky. Stojánek na pastelky. Organizér na pastelky. Držák na tužky. Stojan na tužky. Stojánek na psací potřeby. Organizér. Organizér na tužky. Stolní organizér. Organizér na stůl. Organizér na psací potřeby. Kancelářský organizér na stůl. Upcyklace. Recyklace. DIY návod na tvoření. DIY dekorace. Dekorace na stůl. Pracovní stůl. Pracovna. Ateliér.
Stojánek na tužky

Stojánek na tužky z plechovky vyrobíme snadno a rychle. Navíc jsme si na stojánek udělali očko na nůžky, abychom je měli při ruce a stále je nemuseli hledat.

Materiál a pomůcky

  • plechovka
  • kleště
  • šňůra
  • nůžky
  • tavná pistole + náplň

Video návod

Návod

Prázdnou plechovku důkladně umyjeme a sloupneme z ní papírový polep. Pokud se nám lepidlo nepodaří úplně odstranit, což se stává, tak to nevadí. Překryje se šńůrou a nebude vidět. Pokud nemáte doma speciální šňůry na macramé, tak se nic neděje. Na zdobení plechovky úplně postačí obyčejná bavlněná šňůra na prádlo.

Začistíme okraj

POZOR! Na vnitřním okraji plechovky bývá ostrý plechový okraj. Ten je potřeba ohnout a začistit směrem dovnitř pomocí kleští, abychom se o něj nezranili. Pokud by byl i po zahnutí stále ostrý, bylo by potřeba přepit jej ochrannou páskou.

Jak vyrobit stojánek na tužky. Stojánek na pastelky. Organizér na pastelky. Stojánek na tužky. Stojánek na tužky z plechovky. Plechovka. Z plechovky. Designový stojánek na tužky. DIY návod. Držák na tužky. Stojan na tužky. Stojánek na psací potřeby. Organizér. Organizér na tužky. Stolní organizér. Organizér na stůl. Organizér na psací potřeby. Kancelářský organizér na stůl. Upcyklace. Recyklace. DIY návod na tvoření. DIY dekorace. Dekorace na stůl. Pracovní stůl. Pracovna. Ateliér.
Začistíme ostrý okraj

Lepíme

Rozehřejeme si tavnou pistoli a můžeme začít stojánek na tužky zdobit. Šňůru lepíme od spodního okraje směrem nahoru. Na spodní okraj plechovky  naneseme proužek lepidla. Přitlačíme a přilepíme do něj konec šňůry. Zkontrolujeme si, že jsme ji nalepili souměrně s okrajem plechovky. Jakmile lepidlo ztuhne a šňůra drží může začít s obtáčením. Postupně nanášíme lepidlo po celém obvodu plechovky a šňůru do něj rovnoměrně vtlačujeme. Snažíme se jednotlivé řady lepit těsně k sobě, aby nám plechovka nikde neprosvítala. Tímto způsobem velmi rychle polepíme celou plechovku, jednu řadu po druhé.

Stojánek na pastelky. Organizér na pastelky. Držák na tužky. Stojánek na tužky. Stojánek na tužky z plechovky. Plechovka. Z plechovky. Designový stojánek na tužky. DIY návod. Jak vyrobit stojánek na tužky. Stojan na tužky. Stojánek na psací potřeby. Organizér. Organizér na tužky. Stolní organizér. Organizér na stůl. Organizér na psací potřeby. Kancelářský organizér na stůl. Upcyklace. Recyklace. DIY návod na tvoření. DIY dekorace. Dekorace na stůl. Pracovní stůl. Pracovna. Ateliér.
Vytvoříme si očko na nůžky

Vytvoříme očko na nůžky

Na konci předposlední řady si uděláme očko na zavěšení malých nůžek, abychom je měli stále po ruce. Na kousku plechovky cca 2 cm vynecháme lepidlo a vytvoříme malé volné očko odpovídající velikosti nůžek. Očko necháme odstávat od plechovky. Za mezerou naneseme další lepidlo, do kterého vtlačíme druhý konec očka a pokračujeme v lepení poslední řady. Poslední řadu na okraji plechovky pečlivě dokola obtočíme. Šňůru odstřihneme v místě, kde jsme vyrobili očko na nůžky. Její konec vtlačíme do mezery pod očkem a tím jej začistíme.

Designový stojánek na tužky. Stojánek na tužky. DIY návod. Jak vyrobit stojánek na tužky. Plechovka. Z plechovky. Stojánek na pastelky. Organizér na pastelky. Držák na tužky. Stojan na tužky. Stojánek na psací potřeby. Organizér. Organizér na tužky. Stolní organizér. Organizér na stůl. Organizér na psací potřeby. Kancelářský organizér na stůl. Upcyklace. Recyklace. DIY návod na tvoření. DIY dekorace. Dekorace na stůl. Pracovní stůl. Pracovna. Ateliér.
Stojánek na tužky z plechovky

Hledáte inspiraci a nápady na kreativní tvoření? Na webu najdete mnoho inspirace na tvoření po celý rok? Můžete si prohlédnout naše originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout vzory a návody na pletení a háčkování a vyzkoušet naše recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru