Pažitková pomazánka

Pažitková pomazánka, výborná a jednoduchá. Tvarohová pomazánka s pažitkou je skvělá zdravá snídaně, svačina či večeře.

Pažitková pomazánka. Pažitka. Tvarohová pomazánka. Zdravá pomazánka. Pomazánka pro děti. Pomazánky. Tvaroh. Recept na pomazánku. Recept na tvarohovou pomazánku. Recepty na pomazánku. Recept na pažitkovou pomazánku. Pažitková pomazánka recept. Pažitková pomazánka z tvarohu. Výborná pažitková pomazánka. pažitková pomazánka z másla. Domácí pomazánka. Šnytlík. Tvarohová pomazánka s pažitkou. Pažitková pomazánka výborná. Pažitková pomazánka z tvarohu. Pomazánka z tvarohu. Pomazánky z tvarohu. Tvarohová pomazánka s pažitkou. Výborná tvarohová pomazánka.
Pažitková pomazánka

Pažitková pomazánka je velmi chutná a v mžiku hotová. Je to výborná a zdravá pomazánka pro děti i dospělé.

Suroviny

  • 250 g tvarohu (vanička)
  • 50 g másla
  • 2 lžíce smetany
  • hrst pažitky
  • sůl
  • pepř

Video recept

Recept na pažitkovou pomazánku

Změklé máslo do hladka rozetřeme se solí. Přidáme pepř, tvaroh, smetanu a důkladně promícháme. Na závěr vmícháme nadrobno nakrájenou pažitku.

Pažitková pomazánka je výborná s čerstvým domácím chlebem, pečivem i topinkami.

Pažitka

Pažitka nebo také “šnytlík” je drobná cibulovina. Její nať má jemnou cibulovou chuť. Dokáže zvýraznit chuť slaných jídel, proto je není třeba příliš solit. Používáme ji k dochucení a zdobení mnoha pokrmů. Výborná je do pomazánek, polévek, k dochucení příloh, toustů…

Pěstování

Pažitka obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Roste v trsech a může být až 50 cm vysoká. Má duté stonky, které vyrůstají z malých cibulek a fialové květy. Jejím plodem je tobolka s drobnými černými semeny, které můžeme použít k výsevu. Pěstujeme ji nejen na zahradě, ale i doma v truhlíku či květináči na balkoně nebo parapetu. Množit ji můžeme odkopkem z dospělé rostliny. Pažitce se dobře daří v písčité půdě. 

Recept na pažitkovou pomazánku. Pažitková pomazánka recept. Pažitková pomazánka z tvarohu. Pažitková pomazánka. Pažitka. Tvarohová pomazánka. Zdravá pomazánka. Pomazánka pro děti. Pomazánky. Tvaroh. Recept na pomazánku. Recept na tvarohovou pomazánku. Recepty na pomazánku. Výborná pažitková pomazánka. pažitková pomazánka z másla. Domácí pomazánka. Šnytlík. Tvarohová pomazánka s pažitkou. Pažitková pomazánka výborná. Pažitková pomazánka z tvarohu. Pomazánka z tvarohu. Pomazánky z tvarohu. Tvarohová pomazánka s pažitkou. Výborná tvarohová pomazánka.
Pomazánka s pažitkou

Prohlédněte si všechny naše video recepty a video návody.

Máte rádi nové zajímavé recepty? Hledáte inspiraci a návody na tvoření? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru