Cuketová buchta s drobenkou

Cuketová buchta s rybízem a drobenkou, skvělý nadýchaný a šťavnatý moučník. Výborný recept, který můžeme připravit i s jiným ovocem. V následujícím video receptu najdete postup, jak si ji připravit.

Cuketová buchta. Recepty z cukety. Cuketa. Buchta z cukety s drobenkou. Výborná cuketová buchta, zdravá a šťavnatá. Buchta z cukety. Cuketové řezy. Cuketový koláč s drobenkou. Cuketový koláč. Cuketová buchta s rybízem. Cuketová buchta s drobenkou. Cuketa recepty. Cuketová bábovka. Cuketový koláč s rybízem. Cuketový dezert. Cuketa recept. Nejlepší recepty z cukety. Cuketová buchta recept. Cuketova buchta s rybízem a drobenkou. Rychlá cuketová buchta. Hrnková cuketová buchta. Buchta z cukety s ovocem. Výborná cuketová buchta.
Buchta z cukety

Cukety

Cuketa je jednoletá zelenina s plody podobnými okurce. Cukety mají podlouhlé nebo kulaté plody v barvě od tmavě zelené po žlutou. Kdo cukety pěstuje, tak jistě potvrdí, že je v sezóně často ani nestíhá všechny zpracovat. Plody sklízíme včas dokud jsou křehké, jemné a šťavnaté. Přerostlé cukety s tvrdou kůrou a semeny již nejsou na vaření vhodné. Cukety mají v kuchyni mnohostranné využití, můžeme je zužitkovat na slané i sladké recepty.

Rybíz

Keříček červeného rybízu najdeme téměř na každé zahradě. Rybíz je velmi zdravý, obsahuje velké množství vitamínu C a mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Pouhá hrstička červeného rybízu pokryje potřebnou denní dávku vitamínu C. V kuchyni má široké využití, výborně se hodí k pečení, výrobě džemů, marmelád a šťáv.

Cuketová buchta s drobenkou recept

Výborná cuketová buchta s rybízem a drobenkou. Skvělý recept na nadýchaný moučník, který můžeme péct v různých obměnách, pokaždé s jiným ovocem.

Video recept

Na našem webu najdete i další výborné a vyzkoušené sladké i slané recepty z cukety

Suroviny

  • 4 vejce
  • 180 g cukru krupice
  • 4 PL oleje
  • 350 g polohrubé mouky
  • 1 prášek do pečiva
  • 350 g nahrubo nastrouhané cukety
  • miska rybízu + vanilkový cukr
  • drobenka (120 g hr mouky, 60 g cukru krupice, 60 g másla)

Forma

Pečeme ve skleněné formě průměr 24 cm. Vyložíme ji pečícím papírem nebo klasicky vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.

Příprava

Otrháme a očistíme rybíz. Nahrubo nastrouháme cuketu a připravíme drobenku.

Drobenka

Drobenku připravíme v poměru 120 g hrubé mouky, 60 g cukru krupice, 60 g másla. Drobenka by měla být drobivá, aby se dala na koláč nasypat, ne mastná.

Těsto

Celá vejce vyšleháme s cukrem pěny, po lžících přidáme a zašleháme olej. Vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva. Nakonec přidáme nastrouhanou cuketu a důkladně promícháme. Těsto nalijeme do formy, posypeme rybízem promíchaným s vanilkovým cukrem a drobenkou.  

Pečení

Cuketovou buchtu s drobenkou pečeme dozlatova v troubě vyhřáté na 180 °C cca 45 min (vyzkoušíme špejlí). Necháme zchladnout a můžeme podávat.

Cuketa recept. Výborná cuketová buchta, zdravá a šťavnatá. Buchta z cukety. Cuketové řezy. Cuketový koláč s drobenkou. Cuketový koláč. Cuketová buchta s rybízem. Cuketová buchta s drobenkou. Cuketa recepty. Cuketová buchta. Recepty z cukety. Cuketa. Buchta z cukety s drobenkou. Cuketová bábovka. Cuketový koláč s rybízem. Cuketový dezert. Nejlepší recepty z cukety. Cuketová buchta recept. Cuketova buchta s rybízem a drobenkou. Rychlá cuketová buchta. Hrnková cuketová buchta. Buchta z cukety s ovocem. Výborná cuketová buchta.
Výborná cuketová buchta

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnala vám cuketová buchta s drobenkou? Můžete ochutnat také slaný cuketový koláč, či kakaovou cuketovou buchtu s polevou a další recepty. Zajímají vás návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru